Egzamin jest głównie przeznaczony dla:
- kandydatów na członków rad nadzorczych spółek prawa handlowego,
- kadry zarządzającej przedsiębiorstwami i urzędami administracji publicznej,
- przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz związków zawodowych,
- a także wszystkich osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje i uzyskać państwowe potwierdzenie swojej wiedzy z zakresu prawa cywilnego, upadłościowego, działalności spółek prawa handlowego, rachunkowości i marketingu i tym samym zwiększyć kompetencje na rynku pracy.
Głównym zadaniem rady nadzorczej jest prowadzenie stałego nadzoru nad działalnością spółki we wszystkich dziedzinach jej działalności.
Nadzór obejmuje całą działalność spółki, czyli nie tylko tę, która realizowana jest przez zarząd. Z kolei stałość nadzoru wyraża się w tym, że jest on wykonywany przez cały rok obrotowy spółki.
Egzamin odbywa się w Warszawie i składa się z dwóch części. Części testowej i części ustnej. Na części testowej dostajemy test jednokrotnego wyboru (tylko jedna propozycja odpowiedzi jest prawidłowa) składający się z 100 pytań. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 100 minut. Kandydaci, którzy otrzymają co najmniej 75 punktów dopuszczani są do części ustnej, która odbywa się w ten sam dzień. Punkt otrzymujemy za wskazanie prawidłowej odpowiedzi. Za udzielenie błędnej odpowiedzi – zero punktów.
Na części ustnej kandydat odpowiada na 3-4 pytania przed trzy osobową Komisją. Podchodzący do egzaminu zazwyczaj obawiają się części ustnej. Mimo to, zdawalność tego etapu egzaminu jest bardzo wysoka i wynosi około 95 %.
a) posiadać stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych, prawnych lub technicznych,
b) posiadać tytuł zawodowy radcy prawnego, adwokata, biegłego rewidenta, doradcy podatkowego, doradcy inwestycyjnego lub doradcy restrukturyzacyjnego,
c) ukończyć studia Master of Business Administration (MBA),
d) posiadać certyfikat Chartered Financial Analyst (CFA),
e) posiadać certyfikat Certified International Investment Analyst (CIIA),
f) posiadać certyfikat Association of Chartered Certified Accountants (ACCA),
g) posiadać certyfikat Certified in Financial Forensics (CFF).
Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu udało nam się przygotować innowacyjny i efektywny sposób nauki. Skuteczność naszej metody jest kilkukrotnie wyższa niż tradycyjnych, stacjonarnych kursów, a zdawalność naszych klientów za pierwszym podejściem wynosi ponad 95 %. Zdawalność za pierwszym podejściem po tradycyjnym kursie stacjonarnym to tylko 20%.
Oferowany przez nas pakiet w zupełności wystarczy w skutecznym przygotowaniu się do egzaminu. Nie ma potrzeby korzystania z innych kursów, bądź literatury.
Jesteśmy pewni, że dzięki naszej ofercie skorzystają Państwo dużo więcej niż z organizowanych kursów stacjonarnych i to za dużo mniejsze pieniądze. Do każdego klienta podchodzimy indywidulanie.
Stosunek pytań na egzaminie testowym:
Kodeks cywilny – 10 pytań
Prawo upadłościowe- naprawcze – 3 pytania
Kodeks spółek Handlowych – 25 pytań
Rachunkowość finansowa – 25 pytań
Rachunkowość zarządcza – 2 pytań
Analiza Finansowa – 3 pytań
Restrukturyzacja finansowa – 3 pytań
Wycena wartości firmy – 3 pytań
Swoboda działalności gospodarczej – 3 pytań
Prawo antymonopolowe – 2 pytania
Pomoc publiczna – 3 pytania
Komercjalizacja i prywatyzacja – 5 pytań
Prawo Socjalne – 2 pytania
Rynek Kapitałowy – 6 pytania
Ład korporacyjny – 2 pytania
Marketing i zarządzanie / Biznes plan – 5 pytań
Opłata egzaminacyjna wynosi 850 zł. W cenie wliczony jest obiad, który serwowany jest po części testowej, podczas oczekiwania na wyniki.
W sytuacji niezdania egzaminu w którejś z dwóch części, można przystąpić do ponownego egzaminu w innym terminie. Wówczas wymagane jest zdanie obu części egzaminu i ponowne wniesienie opłaty egzaminacyjnej.
Obecnie około 40 % podchodzących to osoby, które zgłosiły się indywidualnie na egzamin. Wszyscy kandydaci są równo traktowani przez Komisję.
Obecna cena za kompleksowy pakiet szkoleniowy wraz z możliwością konsultacji z naszym trenerem wynosi 999 zł. Koszty wysyłki wliczone. Możliwość zapłaty przelewem bądź przy odbiorze (cena taka sama). Wysyłka w ciągu 24 godzin od zamówienia.
Zamówienia można dokonać poprzez formularz, telefonicznie pod numerem 692 597 337 lub pisząc na maila marcin@reszka.edu.pl
Wniesiona opłata egzaminacyjna podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z przystąpienia do egzaminu przed terminem zamknięcia listy uczestników egzaminu przeprowadzanego w danym terminie, na wniosek osoby składającej zgłoszenie o przystąpieniu do egzaminu. Za termin złożenia wniosku uznaje się datę wpływu wniosku do Ministerstwa Aktywów Państwowych. Lista uczestników jest zamykana zazwyczaj na 9 dni przed egzaminem.
Fragmenty relacji, które otrzymaliśmy po egzaminach naszych klientów: https://nadzorcze.edu.pl/referencje
Wszystkie relacje są prawdziwe i do wglądu w naszej siedzibie.
Jeśli publikujemy informacje otrzymane od klientów po ich egzaminie, to podpisujemy je tylko z imienia. W przeszłości duża część osób nie chciała aby znajomi/współpracownicy wiedzieli, że mają zdany egzamin.
Zajmuję się tym od roku 2007 i nie znajdziecie Państwo żadnej negatywnej opinii w internecie na mój temat.
Profil na linkedin http://www.linkedin.com/in/marcin-reszka-3271b782
Profil na goldenline: http://www.goldenline.pl/marcin-reszka3
Firma na facebooku: http://www.facebook.com/Reszkaedupl
Przygotowuję także do egzaminu na doradcę inwestycyjnego. Jest to najtrudniejszy egzamin w Polsce.
Moje referencje można przeczytać na stronie: http://reszka.edu.pl/referencje.html
Marcin Reszka – trener i właściciel firmy
Osoba, która spełnia przynajmniej jeden z poniższych wymogów:
a) posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych, prawnych lub technicznych,
b) posiada tytuł zawodowy radcy prawnego, adwokata, biegłego rewidenta, doradcy podatkowego, doradcy inwestycyjnego lub doradcy restrukturyzacyjnego,
c) ukończyła studia Master of Business Administration (MBA),
d) posiada certyfikat Chartered Financial Analyst (CFA),
e) posiada certyfikat Certified International Investment Analyst (CIIA),
f) posiada certyfikat Association of Chartered Certified Accountants (ACCA),
g) posiada certyfikat Certified in Financial Forensics (CFF).
Słowa kluczowe: rada nadzorcza egzamin, rada nadzorcza kurs, kurs do rad nadzorczych, rada nadzorcza, rady nadzorcze, rada nadzorcza szkolenie, członek rady nadzorczej egzamin, kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych, członek rady nadzorczej kurs, doradca inwestycyjny, doradca inwestycyjny kurs, doradca inwestycyjny egzamin, szkoelnie do rad nadzorczych, szkoelnie na doradcę inwestycyjnego, Warszawa, Gdańsk, Toruń, Rzeszów, Wrocław, Kraków, Katowice, Łódź, Szczecin, Poznań, Ministerstwo Aktywów Państwowych