SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
13.07.19

Relacje naszych klientów z egzaminu, który odbył się 13 lipca 2019.


13 lipca 2019 do egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 29 osób. Test zdało 7 i każda z tych osób zdała ustny.  Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje, które otrzymaliśmy od naszych klientów.

"Jestem właśnie po pomyślnie zdanym egzaminie! Zdało  7 osob na 27 przystępujących , wszyscy  zdali ustny. Wylosowany test byl w miare łatwy o ile przerobilo sie dobrze Pana testy, a według mnie tak ok.120 pytań było  u Pana. Było to moje drugie podejście i za pierwszym razem po "super" kursie w górskim kurorcie brakło mi 6 pkt. Tam nawet jak sie pytania pokrywaly to zdarzaly sie inne odpowiedzi, przestrzegam przed tym.
Pytania ustne zawierały ustawę o zzmp - uprawnienia Prezesa RM w zakresie akcji, tryb sprzedaży tych  akcji, rada do spraw SP, wynagrodzenia członków organów, s-ka o istotnym znaczeniu, spółka SPV, podwyższenie KZ i nowość Fundusz Inwestycji Kapitałowych z ustawy. Ta ustawa musi być biegle opanowana.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam."

"Panie Marcinie miło mi poinformować ze w dniu dzisiejszym udało mi się zdać egzamin do RN. Zdawało 29 oś z czego po pisemnym zostało 7. Ja zdałem z wynikiem 112pkt. Test oceniam na dość przyjemny- zdecydowana większość pytań powtarzało się z Pana testów. Myśle ze było nie więcej niż 10-15 które były kompletnie inne. Część była identyczna łącznie z odp a część miała zmienione albo zamienione odp. Ale generalnie spodziewałem się trudniejszego chociaż muszę dodać, że dużo pytań było z aktualizacji 2019 którą Pan mi dosłał i bez której chyba bym nie zdał. Ok 5 pytań było takich ze trzeba było liczyć i powiem szczerze niektóre były trudne chociażby z uwagi na brak kalkulatora. Czasowo wyrobiłem się na styk- myśle ze ok 20-25 zweryfikowałem w ustawach. Przy okazji: nie ma już co brać spinaczy bo na segregatorach jest napisane ze nie wolno z nich ustaw wyciągać. Dla przyszłych zdających polecam robienie testów z ustawami bo bez wiedzy gdzie co można znaleźć nie wyrobicie się czasowo. Pytania na ustnym:
- rada spr SP kompetencje, członkowie itp
- wynagrodzenie członków RN
- metody wyceny przedsiębiorstw. Opisać najpopularniejsza tj majątkowa, wady i zalety.
Gość przede mną miał:
FIK, spółkę specjalnego przeznaczenia i składowe wynagrodzenia członków zarządu SP. Tez zdał- reszta nie wiem.

Dziekuje za materiały szczególnie za aktualizacje i powodzenia dla przyszłych zdających.

PS Bez naprawdę solidnego przygotowania 4-8 tyg nie ma co się na egz wybierać. "

"Wczoraj zdałem egzamin przy pierwszym podejściu.
Moje pytania z części ustnej:
Fundusz Inwestycji Kapitałowych (w jakiej ustawie uregulowany, co to jest, w jakim celu utworzony, kto dysponuje, kogo premier może upoważnić do dysponowania)
sposób kształtowania wynagrodzeń członków organów w spółkach SP (w jakiej ustawie, części stała i zmienna wynagrodzenia)
spółki specjalnego przeznaczenia w praktyce gospodarczej (ograniczanie ryzyka)
 
z nowych pytań testowych:
były 2 pytania o wpływ stopy dyskontowej na wartość NPV: jeżeli stopa dyskontowa rośnie to npv... oraz jeżeli stopa dyskontowa maleje to npv... rośnie/maleje/bez zmian/nie można określić
 
pytanie obliczyć ROE z inwestycji (inwestycja przynosi 10gr zysku z każdej zainwestowanej złotówki, spółka zainwestowała 300 tys., z czego 100 tys. to kapitały obce oprocentowane 4%, jaki był ROE z rocznej inwestycji? do wyboru m.in. 13%, 6%,)
 
pytanie Środki FIK przeznacza się na:
-nabywanie lub obejmowanie akcji przez Skarb Państwa ;
-pokrycie kosztów usług świadczonych przez doradców w związku z nabywaniem akcji przez SP
 
wyniki testowe po ok. 2 godz.
do dyspozycji na teście były m.in: KSH, KC, o zasadach zarządzania mieniem, Prawo przedsiębiorców, Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe, ustawa KRS, o sprzeciwie ministra energii, o kształtowaniu wynagrodzeń , UoR z załącznikami, o ofercie publicznej, o komercjalizacji, o kontroli inwestycji, o biegłych rewidentach
nie było kodeksu pracy, obrotu instrumentami, CEIDG, postępowaniu pomocy publicznej
 

Na tym egzaminie część pytań jest tak sformułowanych, że nawet mając w ręcę ustawę, nie wiadomo co będzie uznane za prawidłowe. A do tego dochodzi sporo pytań pozaprawnych, część z nich warto się nauczyć na pamięć. Dzięki materiałom wiadomo było też jakiego typu pytań można się spodziewać na części ustnej, co ma duże znaczenie przy tym zakresie materiału. Dlatego było bardzo dobrą decyzją skorzystać z Twojej oferty. Z pewnością pozwoliło to zaoszczędzić dużo czasu.
 
Pozdrawiam,"

Aktualności
29.03.21Egzamin 27.03.2021
Do sobotniego (27.03.2021) egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 13 osób.
Test zaliczyło 6 osób i 5 z tych osób zdały ustny.
Wśród tych 5 osób, były co najmniej 3 osoby, które przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego.
Gratulujemy!


zobacz więcej
18.03.21Informacja z egzaminu 13 marca 2021 roku
13 marca odbył się egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 7 osób. 5 z tych osób zdało test, a 3 osoby ustny. Wśród osób, które zdały całość była co najmniej jedna osoba, która korzystała z naszego pakietu szkoleniowego. Jesteś naszym klientem i chcesz wiedzieć jakie były za pytania na ustnym? Napisz maila na marcin@reszka.edu.pl. Przy okazju wyślemy także aktualizację.
zobacz więcej
18.02.21Egzaminy ruszają!
Po 4 miesięcznej przerwie Ministerstwo Aktywów Państwowych rusza z egzaminami dla kandydatów na członków rad nadzorczych: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/termin-i-miejsce-przeprowadzenia-egzaminu
zobacz więcej