22.05.19

Relacje z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych - 19 maja 2019

Do egzaminu podeszło 30 osób. Zdało 7 - w tym co najmniej 5 naszych klientów. Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje.

"Z wielką przyjemnością chciałam Pana poinformować, że zdałam egzamin!!
Podchodziłam do egzaminu 19,05,2019 czyli w niedzielę,
Na 30 osób 7 zdało egzamin pisemny, ja wchodziłam jako pierwsza.
Pytania miałam:
co to jest mandat i kadencja - omówić
rok obrotowy i podatkowy w rachunkowości- omówić, czy się pokrywają
zaskarżenie uchwały w spółce akcyjnej-jaka jest procedura, kto może i kiedy zaskarżyć uchwałę.
Komisja była bardzo pozytywnie nastawiona, przyjazna, dopytywała, naprowadzała.
Jeśli chodzi o pytania testowe, zdarzyło się część pytań takich jak u Pana w testach, jednak odpowiedzi były zupełnie nowe.
Kilka pytań było z inwentaryzacji, szczegółowe np. kiedy dany składnik jest inwentaryzowany,
Było pytanie: co to jest działalność gospodarcza ale odpowiedzi były takie, że mając przepis przed sobą, musiałam zastanowić się co autor pytania miał na myśli konstruując odpowiedzi.
Były pytania o przedsiębiorcę zagranicznego, a że tej ustawy nie było w segregatorze, radzę aby kandydaci zapoznali się z tą ustawą, bo było z 2-3 pytania.
Sporo było z rachunkowości, pamiętam np. takie: jeśli przepływy z działalności operacyjnej są ujemne co to oznacza dla firmy, potem takie samo pytanie tylko dotyczyło przepływów z działalności finansowej.
Było też pytanie w którym sprawozdaniu znajdziemy wynik brutto/netto ze sprzedaży.
2,5 godziny to wystarczająca ilość czasu na rozwiązanie testu, miałam nawet czas na sprawdzenie kilkunastu pytań w ustawach.
Udało mi się zdać dzięki Pana testom i mojej ciężkiej pracy.
Dziękuję jeszcze raz.
Renata"

Fragment relacji od innej osoby:

""Zauważyłem ze przynajmniej 5/7 osób uczyło się przed egzaminem z Pańskich materiałów ( żółte karteczki )

Jeszcze raz dziękuję za materiały i to ze przez cały okres przegotowań odpowiadał Pan na moje maili i pytania. Taki serwis „ po sprzedażowy” to rzadkość"

Pozostałe relacje dostepne wyłacznie dla naszych klientów.