SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
19.04.19

Informacje z egzaminu 13 kwietnia 2019


Otrzymaliśmy kilka relacji od naszych klientów, którzy zdali egzamin do rad nadzorczych 13 kwietnia 2019.
Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje.

„Witam,
Przesyłam relację z egzaminu, który odbył się 13 kwietnia.
Liczba osób zdających na egzaminie testowym wynosiła 32. Egzamin rozpoczął się o godz. 10 i trwał 2,5 godziny. Wylosowany arkusz pytań w ok. 80% pokrywał się z pytaniami z bazy. Były pytania nowe a także takie , gdzie były warianty nowych odpowiedzi oraz zamiana kolejności odpowiedzi. Moja metoda rozwiązywania testu polegała na tym, aby przejść przez cały arkusz pytań, a przy pytaniach wątpliwych czy niepewnych zaznaczać przy nich znak zapytania. Rozwiązywanie pytań zajęło mi ok. 1,5 godziny a następną godzinę poświęciłem na weryfikacji wątpliwych pytań z ustawami dostępnymi na egzaminie. W ten sposób zdążyłem zweryfikować ok. 20 pytań, co na pewno pomogło bo z 15 pytań w ten sposób zostało przeze mnie poprawionych. Test zakończył się dla mnie wynikiem pozytywnym - 113. Z 32 osób test zaliczyło tylko 9 osób.
Po ogłoszeniu wyników testu rozwieszono listę z kolejnością osób do egzaminu ustnego. Egzamin rozpoczął się o 15.10. Byłem pierwszy na liście i rozpoczynałem ten egzamin. Dostałem trzy pytania: 1) zwyczajne walne zgromadzenie (kto zwołuje, terminy, w jakich sprawach jest podejmowane), 2) aktywa trwałe i obrotowe (opisać w jaki sposób są przedstawiane w bilansie, z jakich pozycji się składają), dodatkowo Pan z komisji dopytał jakie wartości niematerialne i prawne zaliczamy do aktywów trwałych i czy możemy je zaliczyć do aktywów obrotowych), 3) spółka inwestycyjna specjalnego przeznaczenia w jakim celu się ją tworzy (dla mnie najtrudniejsze, ale Pan z komisji poprzez dodatkowe pytania starał się mnie naprowadzić na poprawną odpowiedź). Po odpowiedziach poproszono mnie o wyjście w celu naradzenia się członków komisji. Po krótkiej chwili poproszono mnie ponownie a komisja pogratulowała mi zdania egzaminu z wynikiem pozytywnym. Generalnie komisja przyjazna i jeśli odbiegamy z przekazem poprawnej odpowiedzi to próbuje nakierować. Nie wiem jak poszło innym osobom, po swoim egzaminie wyszedłem, przed samym egzaminem polecam się uspokoić i wyciszyć (jeśli jest to możliwe).
Polecam Pana materiały w szczególności bazę pytań, bez niej uważam że zdanie egzaminy testowego jest prawie niemożliwe. Do egzaminu przygotowywałem się po 3-4 godziny dziennie przez 1,5 miesiąca. W moim przypadku to wystarczyło ale przed egzaminem nie czułem się pewny swojej wiedzy. Aby zdać naprawdę trzeba dobrze przysiąść do materiałów i bazy co wymaga nie lada poświęcenia.
Pozdrawiam,
Rafał”

 

„Witam, już po moim zdanym egzaminie przy pierwszym podejściu. Przesyłam krótką informację w ramach podziękowania za materiały przygotowujące.

Z uwagi na dużą liczbę kandydatów egzamin odbył się w dwóch turach, w sobotę 13 kwietnia i w niedzielę 14 kwietnia 2019 r. Ja zdawałem w sobotę 13 kwietnia.

Do egzaminu pisemnego podeszło 32 kandydatów, z czego 9 osób zdało, w tym ja. Było trochę nowych pytań, oceniam, że około 15 do 20, m.in. o tarczy podatkowej (jaki ma wpływ na koszt kapitału). Była też inna kolejność pytań. Ja się przygotowywałem przez 2 miesiące po kilka godzin dziennie i muszę przyznać, że trzeba było się przyłożyć do nauki, zwłaszcza do testów.

Na części ustnej wiem, że 2 osoby z tych 9 nie zdały ale nie byłem do końca, to dokładnie nie wiem, czy pozostałe wszystkie zdały.

Pytania na ustnym, które były to w większości zgodne z przerobionym materiałem, np. amortyzacja i jej rodzaje, aktywa, pasywa, rada nadzorcza i kompetencje, informacja poufna w ujęciu rynku kapitałowego, Dobre praktyki w biznesie, typologia przedsiębiorców. Komisja na ustnym była przyjazna ale wymagająca, dlatego jak ktoś miał problemy z odpowiedziami to niestety kończyło się oblaniem.

Jeszcze raz dziękuję i polecam Pańskie materiały do przygotowania do egzaminu.”

 

Pozostałe relacje dostepne wyłacznie dla naszych klientów.

 

 

 

Aktualności
21.05.20Bezpłatny Ebook - Egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych.
Dowiesz się dla kogo jest przydatny kurs i zdanie egzaminu, jaki jest zakres materiału, przeczytasz wypowiedzi osób, które zdawały ten egzamin.
W eboku znajdziesz kilkanaście opracowanych pytań testowych i ustnych, które występują na egzaminie oraz praktyczne wskazówki pomocne podczas przygotowania do egzaminu.
Pobierz ebook
zobacz więcej
23.02.20Relacje z egzaminu - 22 luty 2020
Otrzymaliśmy informacje od naszych klientów z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorcych, który odbył się 22 lutego 2020 roku. Kliknij "Zobacz więcej".
zobacz więcej
26.01.20Egzamin 25.01.2020
25 stycznia 2020 odbył się kolejny egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Test zdało 7 osób, a ustny 6 osób - w tym co najmniej 3 naszych klientów. Tym razem relacje od tych osób dostępne tylko dla osób, które skorzystały z naszej oferty w ciągu ostatnich 6 miesięcy (proszę o informacje na marcin@reszka.edu.pl).
zobacz więcej