SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
19.04.19

Informacje z egzaminu 13 kwietnia 2019


Otrzymaliśmy kilka relacji od naszych klientów, którzy zdali egzamin do rad nadzorczych 13 kwietnia 2019.
Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje.

„Witam,
Przesyłam relację z egzaminu, który odbył się 13 kwietnia.
Liczba osób zdających na egzaminie testowym wynosiła 32. Egzamin rozpoczął się o godz. 10 i trwał 2,5 godziny. Wylosowany arkusz pytań w ok. 80% pokrywał się z pytaniami z bazy. Były pytania nowe a także takie , gdzie były warianty nowych odpowiedzi oraz zamiana kolejności odpowiedzi. Moja metoda rozwiązywania testu polegała na tym, aby przejść przez cały arkusz pytań, a przy pytaniach wątpliwych czy niepewnych zaznaczać przy nich znak zapytania. Rozwiązywanie pytań zajęło mi ok. 1,5 godziny a następną godzinę poświęciłem na weryfikacji wątpliwych pytań z ustawami dostępnymi na egzaminie. W ten sposób zdążyłem zweryfikować ok. 20 pytań, co na pewno pomogło bo z 15 pytań w ten sposób zostało przeze mnie poprawionych. Test zakończył się dla mnie wynikiem pozytywnym - 113. Z 32 osób test zaliczyło tylko 9 osób.
Po ogłoszeniu wyników testu rozwieszono listę z kolejnością osób do egzaminu ustnego. Egzamin rozpoczął się o 15.10. Byłem pierwszy na liście i rozpoczynałem ten egzamin. Dostałem trzy pytania: 1) zwyczajne walne zgromadzenie (kto zwołuje, terminy, w jakich sprawach jest podejmowane), 2) aktywa trwałe i obrotowe (opisać w jaki sposób są przedstawiane w bilansie, z jakich pozycji się składają), dodatkowo Pan z komisji dopytał jakie wartości niematerialne i prawne zaliczamy do aktywów trwałych i czy możemy je zaliczyć do aktywów obrotowych), 3) spółka inwestycyjna specjalnego przeznaczenia w jakim celu się ją tworzy (dla mnie najtrudniejsze, ale Pan z komisji poprzez dodatkowe pytania starał się mnie naprowadzić na poprawną odpowiedź). Po odpowiedziach poproszono mnie o wyjście w celu naradzenia się członków komisji. Po krótkiej chwili poproszono mnie ponownie a komisja pogratulowała mi zdania egzaminu z wynikiem pozytywnym. Generalnie komisja przyjazna i jeśli odbiegamy z przekazem poprawnej odpowiedzi to próbuje nakierować. Nie wiem jak poszło innym osobom, po swoim egzaminie wyszedłem, przed samym egzaminem polecam się uspokoić i wyciszyć (jeśli jest to możliwe).
Polecam Pana materiały w szczególności bazę pytań, bez niej uważam że zdanie egzaminy testowego jest prawie niemożliwe. Do egzaminu przygotowywałem się po 3-4 godziny dziennie przez 1,5 miesiąca. W moim przypadku to wystarczyło ale przed egzaminem nie czułem się pewny swojej wiedzy. Aby zdać naprawdę trzeba dobrze przysiąść do materiałów i bazy co wymaga nie lada poświęcenia.
Pozdrawiam,
Rafał”

 

„Witam, już po moim zdanym egzaminie przy pierwszym podejściu. Przesyłam krótką informację w ramach podziękowania za materiały przygotowujące.

Z uwagi na dużą liczbę kandydatów egzamin odbył się w dwóch turach, w sobotę 13 kwietnia i w niedzielę 14 kwietnia 2019 r. Ja zdawałem w sobotę 13 kwietnia.

Do egzaminu pisemnego podeszło 32 kandydatów, z czego 9 osób zdało, w tym ja. Było trochę nowych pytań, oceniam, że około 15 do 20, m.in. o tarczy podatkowej (jaki ma wpływ na koszt kapitału). Była też inna kolejność pytań. Ja się przygotowywałem przez 2 miesiące po kilka godzin dziennie i muszę przyznać, że trzeba było się przyłożyć do nauki, zwłaszcza do testów.

Na części ustnej wiem, że 2 osoby z tych 9 nie zdały ale nie byłem do końca, to dokładnie nie wiem, czy pozostałe wszystkie zdały.

Pytania na ustnym, które były to w większości zgodne z przerobionym materiałem, np. amortyzacja i jej rodzaje, aktywa, pasywa, rada nadzorcza i kompetencje, informacja poufna w ujęciu rynku kapitałowego, Dobre praktyki w biznesie, typologia przedsiębiorców. Komisja na ustnym była przyjazna ale wymagająca, dlatego jak ktoś miał problemy z odpowiedziami to niestety kończyło się oblaniem.

Jeszcze raz dziękuję i polecam Pańskie materiały do przygotowania do egzaminu.”

 

Pozostałe relacje dostepne wyłacznie dla naszych klientów.

 

 

 

Aktualności
29.03.21Egzamin 27.03.2021
Do sobotniego (27.03.2021) egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 13 osób.
Test zaliczyło 6 osób i 5 z tych osób zdały ustny.
Wśród tych 5 osób, były co najmniej 3 osoby, które przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego.
Gratulujemy!


zobacz więcej
18.03.21Informacja z egzaminu 13 marca 2021 roku
13 marca odbył się egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 7 osób. 5 z tych osób zdało test, a 3 osoby ustny. Wśród osób, które zdały całość była co najmniej jedna osoba, która korzystała z naszego pakietu szkoleniowego. Jesteś naszym klientem i chcesz wiedzieć jakie były za pytania na ustnym? Napisz maila na marcin@reszka.edu.pl. Przy okazju wyślemy także aktualizację.
zobacz więcej
18.02.21Egzaminy ruszają!
Po 4 miesięcznej przerwie Ministerstwo Aktywów Państwowych rusza z egzaminami dla kandydatów na członków rad nadzorczych: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/termin-i-miejsce-przeprowadzenia-egzaminu
zobacz więcej