19.04.19

Informacje z egzaminu 13 kwietnia 2019

Otrzymaliśmy kilka relacji od naszych klientów, którzy zdali egzamin do rad nadzorczych 13 kwietnia 2019.
Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje.

„Witam,
Przesyłam relację z egzaminu, który odbył się 13 kwietnia.
Liczba osób zdających na egzaminie testowym wynosiła 32. Egzamin rozpoczął się o godz. 10 i trwał 2,5 godziny. Wylosowany arkusz pytań w ok. 80% pokrywał się z pytaniami z bazy. Były pytania nowe a także takie , gdzie były warianty nowych odpowiedzi oraz zamiana kolejności odpowiedzi. Moja metoda rozwiązywania testu polegała na tym, aby przejść przez cały arkusz pytań, a przy pytaniach wątpliwych czy niepewnych zaznaczać przy nich znak zapytania. Rozwiązywanie pytań zajęło mi ok. 1,5 godziny a następną godzinę poświęciłem na weryfikacji wątpliwych pytań z ustawami dostępnymi na egzaminie. W ten sposób zdążyłem zweryfikować ok. 20 pytań, co na pewno pomogło bo z 15 pytań w ten sposób zostało przeze mnie poprawionych. Test zakończył się dla mnie wynikiem pozytywnym - 113. Z 32 osób test zaliczyło tylko 9 osób.
Po ogłoszeniu wyników testu rozwieszono listę z kolejnością osób do egzaminu ustnego. Egzamin rozpoczął się o 15.10. Byłem pierwszy na liście i rozpoczynałem ten egzamin. Dostałem trzy pytania: 1) zwyczajne walne zgromadzenie (kto zwołuje, terminy, w jakich sprawach jest podejmowane), 2) aktywa trwałe i obrotowe (opisać w jaki sposób są przedstawiane w bilansie, z jakich pozycji się składają), dodatkowo Pan z komisji dopytał jakie wartości niematerialne i prawne zaliczamy do aktywów trwałych i czy możemy je zaliczyć do aktywów obrotowych), 3) spółka inwestycyjna specjalnego przeznaczenia w jakim celu się ją tworzy (dla mnie najtrudniejsze, ale Pan z komisji poprzez dodatkowe pytania starał się mnie naprowadzić na poprawną odpowiedź). Po odpowiedziach poproszono mnie o wyjście w celu naradzenia się członków komisji. Po krótkiej chwili poproszono mnie ponownie a komisja pogratulowała mi zdania egzaminu z wynikiem pozytywnym. Generalnie komisja przyjazna i jeśli odbiegamy z przekazem poprawnej odpowiedzi to próbuje nakierować. Nie wiem jak poszło innym osobom, po swoim egzaminie wyszedłem, przed samym egzaminem polecam się uspokoić i wyciszyć (jeśli jest to możliwe).
Polecam Pana materiały w szczególności bazę pytań, bez niej uważam że zdanie egzaminy testowego jest prawie niemożliwe. Do egzaminu przygotowywałem się po 3-4 godziny dziennie przez 1,5 miesiąca. W moim przypadku to wystarczyło ale przed egzaminem nie czułem się pewny swojej wiedzy. Aby zdać naprawdę trzeba dobrze przysiąść do materiałów i bazy co wymaga nie lada poświęcenia.
Pozdrawiam,
Rafał”

„Witam, już po moim zdanym egzaminie przy pierwszym podejściu. Przesyłam krótką informację w ramach podziękowania za materiały przygotowujące.

Z uwagi na dużą liczbę kandydatów egzamin odbył się w dwóch turach, w sobotę 13 kwietnia i w niedzielę 14 kwietnia 2019 r. Ja zdawałem w sobotę 13 kwietnia.

Do egzaminu pisemnego podeszło 32 kandydatów, z czego 9 osób zdało, w tym ja. Było trochę nowych pytań, oceniam, że około 15 do 20, m.in. o tarczy podatkowej (jaki ma wpływ na koszt kapitału). Była też inna kolejność pytań. Ja się przygotowywałem przez 2 miesiące po kilka godzin dziennie i muszę przyznać, że trzeba było się przyłożyć do nauki, zwłaszcza do testów.

Na części ustnej wiem, że 2 osoby z tych 9 nie zdały ale nie byłem do końca, to dokładnie nie wiem, czy pozostałe wszystkie zdały.

Pytania na ustnym, które były to w większości zgodne z przerobionym materiałem, np. amortyzacja i jej rodzaje, aktywa, pasywa, rada nadzorcza i kompetencje, informacja poufna w ujęciu rynku kapitałowego, Dobre praktyki w biznesie, typologia przedsiębiorców. Komisja na ustnym była przyjazna ale wymagająca, dlatego jak ktoś miał problemy z odpowiedziami to niestety kończyło się oblaniem.

Jeszcze raz dziękuję i polecam Pańskie materiały do przygotowania do egzaminu.”

Pozostałe relacje dostepne wyłacznie dla naszych klientów.