SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
26.03.19

Informacje z egzamin 23 marca 2019


Do egzaminu podeszło 29 osób. Test zdało 10 osób i prawdopodobnie każda z tych osób zdała ustny. Jeden z naszych klientów uzyskał aż 124 punkty na teście. Gratulujemy! Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relację od tej osoby.

„Dzień dobry,

W ramach podziękowań przesyłam krótką relację z sobotniego egzaminu (23.03.2019r):

Do egzaminu zgłoszonych było 30 osób (jedna chyba nie dojechała). Egzamin pisemny zdało 10 osób. Wydaje mi się, że całkowicie nowych pytań, nieujętych w Pana bazie było ok. 15-20. W pytaniach z bazy w zdecydowanej większości zmieniona była kolejność odpowiedzi. Znalazły się też takie, w której zmieniona była jedna odpowiedź. Po dokładnym przerobieniu pytań z bazy egzamin pisemny spokojnie można zdać. Kilka dni przed egzaminem wynik egzaminów testowych sięgał w moim przypadku ok. 140 poprawnych odpowiedzi. Na egzaminie udało mi się uzyskać 124 punkty.

Do egzaminu ustnego podchodziłem jako trzeci (dwie osoby przede mną zdały). Komisja była przyjazna, nie zależało im na oblaniu kandydatów.

Moje pytania to:

1. Opisać kwestie łączenia stanowisk w przypadku członka zarządu

2. Warianty rachunku zysku i strat

3. Wnioski o uchylenie uchwały i zaskarżenie uchwały (kto, kiedy, na jakiej podstawie, jakie warunki muszą zostać spełnione).

Mimo lekkich problemów szczególnie z pierwszym pytaniem, udało mi się zaliczyć egzamin :)

Pozostałe pytania dotyczyły m.in. wskaźników płynności i giełdowych oraz różnic pomiędzy rachunkowością finansową i zarządczą.

Pozdrawiam,

Damian”

 

Pozostałe relacje dostepne są wyłacznie dla naszych klientów.

Aktualności
21.05.20Bezpłatny Ebook - Egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych.
Dowiesz się dla kogo jest przydatny kurs i zdanie egzaminu, jaki jest zakres materiału, przeczytasz wypowiedzi osób, które zdawały ten egzamin.
W eboku znajdziesz kilkanaście opracowanych pytań testowych i ustnych, które występują na egzaminie oraz praktyczne wskazówki pomocne podczas przygotowania do egzaminu.
Pobierz ebook
zobacz więcej
23.02.20Relacje z egzaminu - 22 luty 2020
Otrzymaliśmy informacje od naszych klientów z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorcych, który odbył się 22 lutego 2020 roku. Kliknij "Zobacz więcej".
zobacz więcej
26.01.20Egzamin 25.01.2020
25 stycznia 2020 odbył się kolejny egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Test zdało 7 osób, a ustny 6 osób - w tym co najmniej 3 naszych klientów. Tym razem relacje od tych osób dostępne tylko dla osób, które skorzystały z naszej oferty w ciągu ostatnich 6 miesięcy (proszę o informacje na marcin@reszka.edu.pl).
zobacz więcej