SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
26.03.19

Informacje z egzamin 23 marca 2019


Do egzaminu podeszło 29 osób. Test zdało 10 osób i prawdopodobnie każda z tych osób zdała ustny. Jeden z naszych klientów uzyskał aż 124 punkty na teście. Gratulujemy! Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relację od tej osoby.

„Dzień dobry,

W ramach podziękowań przesyłam krótką relację z sobotniego egzaminu (23.03.2019r):

Do egzaminu zgłoszonych było 30 osób (jedna chyba nie dojechała). Egzamin pisemny zdało 10 osób. Wydaje mi się, że całkowicie nowych pytań, nieujętych w Pana bazie było ok. 15-20. W pytaniach z bazy w zdecydowanej większości zmieniona była kolejność odpowiedzi. Znalazły się też takie, w której zmieniona była jedna odpowiedź. Po dokładnym przerobieniu pytań z bazy egzamin pisemny spokojnie można zdać. Kilka dni przed egzaminem wynik egzaminów testowych sięgał w moim przypadku ok. 140 poprawnych odpowiedzi. Na egzaminie udało mi się uzyskać 124 punkty.

Do egzaminu ustnego podchodziłem jako trzeci (dwie osoby przede mną zdały). Komisja była przyjazna, nie zależało im na oblaniu kandydatów.

Moje pytania to:

1. Opisać kwestie łączenia stanowisk w przypadku członka zarządu

2. Warianty rachunku zysku i strat

3. Wnioski o uchylenie uchwały i zaskarżenie uchwały (kto, kiedy, na jakiej podstawie, jakie warunki muszą zostać spełnione).

Mimo lekkich problemów szczególnie z pierwszym pytaniem, udało mi się zaliczyć egzamin :)

Pozostałe pytania dotyczyły m.in. wskaźników płynności i giełdowych oraz różnic pomiędzy rachunkowością finansową i zarządczą.

Pozdrawiam,

Damian”

 

Pozostałe relacje dostepne są wyłacznie dla naszych klientów.

Aktualności
29.03.21Egzamin 27.03.2021
Do sobotniego (27.03.2021) egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 13 osób.
Test zaliczyło 6 osób i 5 z tych osób zdały ustny.
Wśród tych 5 osób, były co najmniej 3 osoby, które przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego.
Gratulujemy!


zobacz więcej
18.03.21Informacja z egzaminu 13 marca 2021 roku
13 marca odbył się egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 7 osób. 5 z tych osób zdało test, a 3 osoby ustny. Wśród osób, które zdały całość była co najmniej jedna osoba, która korzystała z naszego pakietu szkoleniowego. Jesteś naszym klientem i chcesz wiedzieć jakie były za pytania na ustnym? Napisz maila na marcin@reszka.edu.pl. Przy okazju wyślemy także aktualizację.
zobacz więcej
18.02.21Egzaminy ruszają!
Po 4 miesięcznej przerwie Ministerstwo Aktywów Państwowych rusza z egzaminami dla kandydatów na członków rad nadzorczych: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/termin-i-miejsce-przeprowadzenia-egzaminu
zobacz więcej