SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
08.03.19

Kolejna aktulizacja i informacje z egzaminu - 2 marca 2019


Otrzymaliśmy relacje egzaminacyjne z dnia 2 marca 2019. Test zdało 7 osób. Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje. Do pakiet doszła kolejna seria (ponad 30) nowych pytań testowych, które pojawiły się na egzaminach w 2019 roku. Aktualizacja przez 6 miesięcy od zakupu bezpłatna.

Egzamin 02.03.2019

„Panie Marcinie,

Dziękuję za materiały, właśnie w sobotę zdałem ten egzamin. Z 28 osób podchodzących do egzaminu ,7 zdało pisemny. Na pisemnym myślę że nie więcej niż 20 pytań nie występowała w pana materiałach. Na pewno nie było pytania o ubezpieczenie obowiązkowe biegłego rewidenta ( tzn. czy musi być ważne już dzień przed rozpoczęciem badania i do kiedy do dnia zakończenia czy też min. dzień po). Były też pytania obliczeniowe ze wskaźników płynności  i jedno obliczeniowe dot. krzywej popytu i podaży. Były też pytania z ustawy o zarządzaniu mieniem.  Na ustnym było kilka pytań z ustawy o zarządzaniu mieniem, rozliczenia międzyokresowe czynne i bierne, sposoby wyceny zapasów, sposoby wyceny przedsiębiorstw, operat szacunkowy nieruchomości( kto i w jaki sposób go może podważyć). Ogólnie Komisja przychylna i jeżeli coś się wie to stara się pomóc. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

Marek”  

„w dniu 2 marca zdałam egzamin do RN! Do egzaminu podeszło 28 osób, 7 osób zadało test (mój wynik to 105p.). Wiem, że ustnego nie zdała jedna osoba, ja wchodziłam jako 4 po mnie były jeszcze 3 osoby i nie wiem co było dalej bo już wyszłam.

Ogólnie test jest do zdania przy dobrze opracowanych pytaniach z bazy pytań. Pojawiło się sporo pytań z KSH, KC, prawo upadłościowe, restrukturyzacja. Były też oczywiście nowe pytania z KRS, ustawa o biegłych rewidentach (komitet audytu), nowe pytania z rachunkowości (aktywa netto, obliczyć wskaźnik płynności - 2 zadania, aktywa trwałe, obrotowe, pytanie o kursy walut). Bardzo dużo pytań z rachunkowości.

Na ustnym też głównie pytania z rachunkowości (2 pytania z rachunkowości, 1 z ustawy o zarządzaniu mieniem państwowym). Mój zestaw pytań:

1. wymienić i opisać wskaźniki płynności (są 3);

2. rachunek zysków i strat (jeśli jest strata co dalej);

3. jak zbyć akcje spółki SP.

Pozostałe pytania z ustnego z tego co pamiętam to o operat szacunkowy, rada ds spółek. Niestety nic więcej nie pamiętam.

Dziękuję i pozdrawiam,

Aleksandra”

 

W pakiecie szkoleniowym dodaliśmy nowe pytania testowe, które pojawiły się na tym egzaminie

Aktualności
19.04.19Informacje z egzaminu 13 kwietnia 2019
Otrzymaliśmy kilka relacji od naszych klientów, którzy zdali egzamin do rad nadzorczych 13 kwietnia 2019.
Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje.
zobacz więcej
26.03.19Informacje z egzamin 23 marca 2019
Do egzaminu podeszło 29 osób. Test zdało 10 osób i prawdopodobnie każda z tych osób zdała ustny. Jeden z naszych klientów uzyskał aż 124 punkty na teście. Gratulujemy! Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relację od tej osoby.
zobacz więcej
08.03.19Kolejna aktulizacja i informacje z egzaminu - 2 marca 2019
Otrzymaliśmy relacje egzaminacyjne z dnia 2 marca 2019. Test zdało 7 osób. Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje. Do pakiet doszła kolejna seria (ponad 30) nowych pytań testowych, które pojawiły się na egzaminach w 2019 roku. Aktualizacja przez 6 miesięcy od zakupu bezpłatna.
zobacz więcej