SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
08.03.19

Kolejna aktulizacja i informacje z egzaminu - 2 marca 2019


Otrzymaliśmy relacje egzaminacyjne z dnia 2 marca 2019. Test zdało 7 osób. Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje. Do pakiet doszła kolejna seria (ponad 30) nowych pytań testowych, które pojawiły się na egzaminach w 2019 roku. Aktualizacja przez 6 miesięcy od zakupu bezpłatna.

Egzamin 02.03.2019

„Panie Marcinie,

Dziękuję za materiały, właśnie w sobotę zdałem ten egzamin. Z 28 osób podchodzących do egzaminu ,7 zdało pisemny. Na pisemnym myślę że nie więcej niż 20 pytań nie występowała w pana materiałach. Na pewno nie było pytania o ubezpieczenie obowiązkowe biegłego rewidenta ( tzn. czy musi być ważne już dzień przed rozpoczęciem badania i do kiedy do dnia zakończenia czy też min. dzień po). Były też pytania obliczeniowe ze wskaźników płynności  i jedno obliczeniowe dot. krzywej popytu i podaży. Były też pytania z ustawy o zarządzaniu mieniem.  Na ustnym było kilka pytań z ustawy o zarządzaniu mieniem, rozliczenia międzyokresowe czynne i bierne, sposoby wyceny zapasów, sposoby wyceny przedsiębiorstw, operat szacunkowy nieruchomości( kto i w jaki sposób go może podważyć). Ogólnie Komisja przychylna i jeżeli coś się wie to stara się pomóc. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

Marek”  

„w dniu 2 marca zdałam egzamin do RN! Do egzaminu podeszło 28 osób, 7 osób zadało test (mój wynik to 105p.). Wiem, że ustnego nie zdała jedna osoba, ja wchodziłam jako 4 po mnie były jeszcze 3 osoby i nie wiem co było dalej bo już wyszłam.

Ogólnie test jest do zdania przy dobrze opracowanych pytaniach z bazy pytań. Pojawiło się sporo pytań z KSH, KC, prawo upadłościowe, restrukturyzacja. Były też oczywiście nowe pytania z KRS, ustawa o biegłych rewidentach (komitet audytu), nowe pytania z rachunkowości (aktywa netto, obliczyć wskaźnik płynności - 2 zadania, aktywa trwałe, obrotowe, pytanie o kursy walut). Bardzo dużo pytań z rachunkowości.

Na ustnym też głównie pytania z rachunkowości (2 pytania z rachunkowości, 1 z ustawy o zarządzaniu mieniem państwowym). Mój zestaw pytań:

1. wymienić i opisać wskaźniki płynności (są 3);

2. rachunek zysków i strat (jeśli jest strata co dalej);

3. jak zbyć akcje spółki SP.

Pozostałe pytania z ustnego z tego co pamiętam to o operat szacunkowy, rada ds spółek. Niestety nic więcej nie pamiętam.

Dziękuję i pozdrawiam,

Aleksandra”

 

W pakiecie szkoleniowym dodaliśmy nowe pytania testowe, które pojawiły się na tym egzaminie

Aktualności
23.02.20Relacje z egzaminu - 22 luty 2020
Otrzymaliśmy informacje od naszych klientów z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorcych, który odbył się 22 lutego 2020 roku. Kliknij "Zobacz więcej".
zobacz więcej
26.01.20Egzamin 25.01.2020
25 stycznia 2020 odbył się kolejny egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Test zdało 7 osób, a ustny 6 osób - w tym co najmniej 3 naszych klientów. Tym razem relacje od tych osób dostępne tylko dla osób, które skorzystały z naszej oferty w ciągu ostatnich 6 miesięcy (proszę o informacje na marcin@reszka.edu.pl).
zobacz więcej
16.12.19Informacje z egzaminu do rad nadzorczych14.12.2019
Zachęcamy do przeczytania relacji z egzaminu, który odbył się 14 grudnia 2019 roku. Kliknij "Zobacz więcej"
zobacz więcej