SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
22.01.19

Informacje z pierwszego egzaminu w 2019 roku.


19.01.2019 odbył się pierwszy w nowym roku egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 5 naszych klientów. 4 osoby zdały zarówno test jak i ustny, a jednej zabrakło 2 punktów na teście. Kliknij zobacz więcej i przeczytaj część relacji, które otrzymaliśmy.
„Zgodnie z dobrym obyczajem, poniżej moja krótka relacja z egzaminu.
Egzamin 19.01.2019 - pierwszy w nowym roku
Zdałem !!!
Do egzaminu podeszło ok.  20 osób, z czego do ustnego przeszło 8. Dosłałem 102 punkty i z tego co pytałem to pozostali mieli podobne wyniki (od 100 do 106 pkt.). Na teście sporo pytań z audytu !!!, Komitet ds. audytu, biegli rewidenci, ustawa o KRS. Dużo pytań z rachunkowości. Podobno wylosowaliśmy dość trudny test. Na pewno bez Pana bazy pytań trudno było by zdać.
Na ustnym pytania proste. Ja dostałem: 1) charakterystyka księgi wieczystej jej części i charakter wpisów; 2) pytanie z treścią: Wyobraź sobie że zostałeś Ministrem Energii, jakie czynności należy wykonać aby doprowadzić do zbycia akcji PGNiG - pytanie podchwytliwe - akcje tej spółki objęte są zakazem sprzedaży; 3) wyjaśnij różnice pojęć: przedsiębiorca, przedsiębiorstwo, firma. W moim przypadku ustny był już czystą formalnością. Wchodziłem jako 4, 3 osoby przede mną zdały. Nie wiem jak pozostałe osoby, bo już wyszedłem. Przynajmniej 4 osoby czekające na ustny miały Pana materiały.
Ogólnie najbardziej pomocna była Pana baza pytań i program Full Recall. Mój czas przygotowań (z różną intensywnością) to ok. 3,5 m-ca.
Dziękuje i pozdrawiam
Radek”

„Dzień dobry Panie Marcinie,
Dla mnie super dobry - właśnie wróciłam z egzaminu - ZDAŁAM (tylko 106 pkt, ale jakże cennych i kochanych)
Test bardzo trudny - opinia wszystkich zdających.
Część ustna dla mnie bajka - pytania głównie z KSH, a Komisja bardzo przyjazna - kto nie może być członkiem RN, sprawozdanie z działalności finansowej - omówić aż do momentu publikacji, wybór członka RN oddzielnymi grupami.
Inne pytania jakie padały - mandat a kadencja, wygaśnięcie mandatu członków RN i Zarządu, kapitał zapasowy, umorzenie akcji, dywidenda - wchodziłam 3 a wcześniej nie padło żadne pytanie spoza KSH.
Bardzo dziękuję za pomoc i cenne materiały.
pozdrawiam, Joanna”

Aktualności
29.03.21Egzamin 27.03.2021
Do sobotniego (27.03.2021) egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 13 osób.
Test zaliczyło 6 osób i 5 z tych osób zdały ustny.
Wśród tych 5 osób, były co najmniej 3 osoby, które przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego.
Gratulujemy!


zobacz więcej
18.03.21Informacja z egzaminu 13 marca 2021 roku
13 marca odbył się egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 7 osób. 5 z tych osób zdało test, a 3 osoby ustny. Wśród osób, które zdały całość była co najmniej jedna osoba, która korzystała z naszego pakietu szkoleniowego. Jesteś naszym klientem i chcesz wiedzieć jakie były za pytania na ustnym? Napisz maila na marcin@reszka.edu.pl. Przy okazju wyślemy także aktualizację.
zobacz więcej
18.02.21Egzaminy ruszają!
Po 4 miesięcznej przerwie Ministerstwo Aktywów Państwowych rusza z egzaminami dla kandydatów na członków rad nadzorczych: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/termin-i-miejsce-przeprowadzenia-egzaminu
zobacz więcej