SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
21.11.18

Relacja z egzaminu - 27.10.2018


Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych z dnia 27.10.2018.

Podszedłem do egzaminu w dniu 27.10.2018. Na liście było 15 osób, 1 osoba nie dojechała. Z 14 osób pisemną część zdało 8 osób. Z mojej oceny wynika, że koło 90% (a może nawet więcej) pytań było z Pana zestawu. Większość z nich nie miało zmienionych kolejności odpowiedzi. 2 dodatkowe pytania były z ustawy o rewidentach o komitet audytu. Sporo pytań z zakresu finansów.

Na ustnym praktycznie wszystkie pytania pokrywały się z Pana opracowaniem. Z tego co pamiętam tylko jedna osoba dostała pytanie o strajk (wtedy akurat trwał strajk w LOT - może dlatego). Zdawało 8 osób każda po 3 pytania i wszystkie odpowiedzi, oprócz strajku, można było znaleźć w Pana materiałach. Były to rzeczy oczywiste, raczej mało z finansów. Tylko jedna z osób miała pytanie o wskaźniki. Komisja miła, jeżeli czegoś nie wiedziałeś dopytywali.

Ja wchodziłem ostatni. Miałem podać różnice pomiędzy bilansem a rachunkiem zysków i strat, drugie o tryby podejmowania uchwał przez radę nadzorczą (to było najprostsze i  tutaj wypadłem najsłabiej...) trzecie to rodzaje akcji wraz z krótką charakterystyką (imienne, na okaziciela, uprzywilejowane i w jakim zakresie, ciche, głośne, winkulowane).

Razem ze mną zdało 5 osób w tym 3 osoby z Pana materiałami (Pana żółte kartki). Jak widać były one bardzo przydatne. Ucząc się tylko z fullrecall oraz przygotowanych pytań można było spokojnie zaliczyć.

dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Romek

Aktualności
22.01.19Informacje z pierwszego egzaminu w 2019 roku.
19.01.2019 odbył się pierwszy w nowym roku egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 5 naszych klientów. 4 osoby zdały zarówno test jak i ustny, a jednej zabrakło 2 punktów na teście. Kliknij zobacz więcej i przeczytaj część relacji, które otrzymaliśmy.
zobacz więcej
30.12.18Spóźniona relacja z październikowego egzaminu
Otrzymaliśmy kolejną obszerną relację z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Dziękujemy i gratulujemy! Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje.
zobacz więcej
21.11.18Relacja z egzaminu - 27.10.2018
Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych z dnia 27.10.2018.
zobacz więcej