SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
21.11.18

Relacja z egzaminu - 27.10.2018


Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych z dnia 27.10.2018.

Podszedłem do egzaminu w dniu 27.10.2018. Na liście było 15 osób, 1 osoba nie dojechała. Z 14 osób pisemną część zdało 8 osób. Z mojej oceny wynika, że koło 90% (a może nawet więcej) pytań było z Pana zestawu. Większość z nich nie miało zmienionych kolejności odpowiedzi. 2 dodatkowe pytania były z ustawy o rewidentach o komitet audytu. Sporo pytań z zakresu finansów.

Na ustnym praktycznie wszystkie pytania pokrywały się z Pana opracowaniem. Z tego co pamiętam tylko jedna osoba dostała pytanie o strajk (wtedy akurat trwał strajk w LOT - może dlatego). Zdawało 8 osób każda po 3 pytania i wszystkie odpowiedzi, oprócz strajku, można było znaleźć w Pana materiałach. Były to rzeczy oczywiste, raczej mało z finansów. Tylko jedna z osób miała pytanie o wskaźniki. Komisja miła, jeżeli czegoś nie wiedziałeś dopytywali.

Ja wchodziłem ostatni. Miałem podać różnice pomiędzy bilansem a rachunkiem zysków i strat, drugie o tryby podejmowania uchwał przez radę nadzorczą (to było najprostsze i  tutaj wypadłem najsłabiej...) trzecie to rodzaje akcji wraz z krótką charakterystyką (imienne, na okaziciela, uprzywilejowane i w jakim zakresie, ciche, głośne, winkulowane).

Razem ze mną zdało 5 osób w tym 3 osoby z Pana materiałami (Pana żółte kartki). Jak widać były one bardzo przydatne. Ucząc się tylko z fullrecall oraz przygotowanych pytań można było spokojnie zaliczyć.

dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Romek

Aktualności
29.03.21Egzamin 27.03.2021
Do sobotniego (27.03.2021) egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 13 osób.
Test zaliczyło 6 osób i 5 z tych osób zdały ustny.
Wśród tych 5 osób, były co najmniej 3 osoby, które przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego.
Gratulujemy!


zobacz więcej
18.03.21Informacja z egzaminu 13 marca 2021 roku
13 marca odbył się egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 7 osób. 5 z tych osób zdało test, a 3 osoby ustny. Wśród osób, które zdały całość była co najmniej jedna osoba, która korzystała z naszego pakietu szkoleniowego. Jesteś naszym klientem i chcesz wiedzieć jakie były za pytania na ustnym? Napisz maila na marcin@reszka.edu.pl. Przy okazju wyślemy także aktualizację.
zobacz więcej
18.02.21Egzaminy ruszają!
Po 4 miesięcznej przerwie Ministerstwo Aktywów Państwowych rusza z egzaminami dla kandydatów na członków rad nadzorczych: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/termin-i-miejsce-przeprowadzenia-egzaminu
zobacz więcej