18.06.18

Informacje z egzaminu - 16.06.2018

Do egzaminu w dniu 16 czerwca podeszło 19 osób. 8 osób zdało test. Poniżej relacje od naszych klientów, którzy zdali egzamin, a na teście uzyskali 117 i 115 punktów. Gratulujemy!
"Witam Panie Marcinie,

zdałem egzamin w sobotę. Do pisemnego podeszło 19 osób, zdało 8. Miałem 117 z części pisemnej. Było około 30 pytań, które widziałem po raz pierwszy. Testy z Pana bazy robiłem przed egzaminem na 80%, a więc to pewnie mi dało 90-95 punktów. Na koniec zostało mi 30 minut i wtedy miałem czas, żeby posprawdzać odpowiedzi w ustawach.

Na ustnym większość pytań było z KHS ze spółki akcyjnej i z ustawy o zarządzaniu mieniem. Żadnych pytań z KC, ze spółek osobowych, czy nawet z finansów. Pytania każdy dostawał szczegółowe, o konkrety, a więc żadne lanie wody nie było możliwe. Ustnego nie zdała tylko jedna osoba.

Dziękuje za materiały i pozdrawiam,

Mariusz G."

„Dzień dobry Panie Marcinie.

w sobotę podchodziłem do egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych i udało się zdać za pierwszym podejściem.

Z 19 zdających 8 osób zdało pisemny.

Z pisemnego miałem 115 pkt. Najwięcej pytań oczywiście z KSH. Dużo z rachunkowości, sporo pytań z kompetencji KPRM, szczególnie ustawa o zasadach zarządzania, trochę mniej o kształtowaniu wynagrodzeń i chyba ze 3 pytania z ustawy o szczególnych uprawnieniach ministra do spraw energii.

Na ustnym dostałem pytania:

1. Kadencja, a mandat - różnica, rodzaje kadencji.

2. Akcje których spółek Skarbu Państwa są niezbywalne.

3. Jakie muszą być spełnione warunki do wypłaty zaliczki na dywidendę.

Ile osób ostatecznie zdało ustny nie wiem. Ja wchodziłem jako 5 i do tego czasu wszyscy zdali.

Reasumując, egzamin jest do zdania przy dobrze opanowanych pytaniach testowych. I wg mnie kluczowa w moim przypadku była taktyka. Jechał po kolei, czego nie wiedziałem, zaznaczałem na arkuszu z pytaniami z jakiej to jest ustawy, wg Pana wskazówek. W godzinę i 10 minut dojechałem do 150 pytania i praktycznie na jakieś 40-45 pytań nie miałem odpowiedzi. W zupełności czas, który mi pozostał wystarczył na znalezienie odpowiedzi w ustawach. Oczywiście nie wszystko znalazłem, więc musiałem strzelać. Odpowiedzi od razu zaznaczałem na arkuszu odpowiedzi. Wiem, że niektórzy zaznaczali na arkuszach pytań, a dopiero potem odpowiedzi te przenosili do arkusza odpowiedzi. Trochę czasu im to zabrało.

Dziękuję za wszystkie wskazówki.

Program FullRecall był mega pomocny przy nauce.

Pozdrawiam serdecznie,

Kamil"