18.04.18

Egzamin 14 kwietnia 2018

14 kwietnia 2018 do egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 26 osób. Test i ustny zdały 3 osoby. Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje od osoby, która przygotowywała się z naszego pakietu szkoleniowego.

Szanowny Panie,

dziś byłem na egzaminie i pełen sukces. 109 punktów i zdany ustny.

"Kośba" była spora - z 26 osób przystępujących do ustnego przeszło 5. Z ustnego 2 na pewno zdały, jedna na pewno nie -- co z pozostałymi nie wiem, bo wchodzili po mnie.

Ja miałem pytania na ustnym:

* kiedy członek zarządu (spółki skarbu państwa) nie otrzymuje odprawy

* różnica między rezerwami a zobowiązaniami

* nabywanie akcji własnych przez spółkę -- czy i kiedy jest możliwe.

Na egzaminie pisemnym było trochę nowych pytań, bardzo dużo z ustawy o zarządzaniu mieniem (łącznie z 8 pytań, w tym temat przekazywania uprawnień do wykonywania praw z akcji przez Prezesa Rady Ministrów -- przynajmniej trzy pytania w tym temacie, na różne sposoby: "jakie uprawnienia może przekazać", "jakich nie może przekazać", "komu może przekazać").

Nie pamiętam, co mieli inni na ustnym. W sumie to że swoje zapamiętałem to  nieźle -- bo co kto wychodził z sali, to robił głęboki wdech i mówi, że nie pamięta o co go pytano, ani co odpowiadał :)

Na pewno było co najmniej jedno pytanie z wynagrodzeń w zarządzie spółki skarbu państwa.

Bardzo dziękuję za materiały - dużo mi pomogły w nauce.

Najbardziej doceniam bazę pytań, zwłaszcza te które miały cytaty lub odniesienia z aktów prawnych.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za dobrą robotę -- kompilacja materiału, wykonana przez Pana, jest naprawdę pierwszorzędną pomocą naukową (w cztery miesiące przeszedłem od poziomu "dlaczego w jednoosobowej spółce Skarbu Państwa jest tyle osób, skoro jest jednoosobowa" do "przyjemność sprawia mi czytanie Kodeksu Spółek Handlowych i Kodeksu Cywilnego" :) )

Pozdrawiam,

16.07.18Egzamin 14.07.2018
Do egzaminu podeszło 10 osób. Test i ustny zdały 3 osoby i wszystkie te osoby uczyły się z naszego pakietu szkoleniowego. Gratulujemy!
18.06.18Informacje z egzaminu - 16.06.2018
Do egzaminu w dniu 16 czerwca podeszło 19 osób. 8 osób zdało test. Poniżej relacje od naszych klientów, którzy zdali egzamin, a na teście uzyskali 117 i 115 punktów. Gratulujemy!
09.05.18Konstytucja Biznesu
W życie weszły nowe ustawy zwane Konstytucją Biznesu. Zmiany o których zdający powinni wiedzieć: Konstytucja Biznesu