SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
10.02.18

Informacje z egzaminu - 10 luty 2018


10 lutego 2018 do egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 28 osób. Test zdało 11 osób, a ustny 8 osób. Dostaliśmy informacje od dwóch naszych klientów, którzy zdawali w tym tym dniu - otrzymali na teście 113 i 130 punktów (najlepszy wynik dnia), a ustny zdali z wynikiem bardzo dobry. Gratulujemy!  Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje, którą otrzymaliśmy od tych osób.

" Dzień dobry Panie Marcinie,
w dniu wczorajszym udało mi się zdać egzamin:) (130 pkt z pisemnego), do ustnego przystąpiło 11 osób z 28 zdających. Ustny zdało 8 osób.
Pytania na teście w dużej części z Pana bazy, z tym że część miała zmienione warianty odpowiedzi, dużo pytań z finansów, ustawy o zarządzaniu mieniem oraz ustawy o wynagrodzeniach.
Pytania na ustnym z tego co pamiętam: wymienić spółki których akcje nie mogą zostać zbyte (ustawa o zarządzaniu mieniem), zdanie odrębne, definicja spółki dominującej, umowa o zakazie konkurencji oraz odprawa dla członka zarządu zgodnie z ustawą o wynagrodzeniach, kto musi sporządzań sprawozdanie  finansowe zgodnie z MSR.
Pana materiały okazały się niezwykle pomocne w nauce, mogę je polecić każdemu kto przygotowuje się do tego egzaminu.

pozdrawiam
M"

"Panie Marcinie zdałam dziś egzamin :)

113 pkt z pisemnego i 5- z ustnego. Pisemny zdało 11 z 28 osób, powiedzieli, że to bardzo dużo. Na ustny wchodziłam druga, chłopak przede mną zdał, reszta nie wiem. Na pisemnym było trochę nowych pytań, głównie z rachunkowości, o dźwignie finansową, ale inaczej sformułowane, kilka było też o KRS, których nie kojarzyłam.

Robiłam jak Pan sugerował, zaznaczyłam te co wiedziałam, a dopiero potem szukałam w ustawach pozostałych, skończyłam 5 minut przed końcem czasu. Na ustnym dostałam pytania: czy czynność jest ważna bez zgody organu nadzoru, czy każda s.a. i sp. z o.o. musi badać sprawozdanie i sposoby zwoływania zgromadzeń (tutaj dopytali mnie co musi być w zaproszeniu, b powiedziałam tylko o terminach).

Komisja bardzo pozytywna, gorzej z podchodzącymi do egzaminu, strasznie nakręcają negatywnie, ja żałowałam, że nie wzięłam słuchawek - więc to rekomenduje.

Pana materiały były nieocenione!


Pozdrawiam,

Katarzyna"

Aktualności
29.03.21Egzamin 27.03.2021
Do sobotniego (27.03.2021) egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 13 osób.
Test zaliczyło 6 osób i 5 z tych osób zdały ustny.
Wśród tych 5 osób, były co najmniej 3 osoby, które przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego.
Gratulujemy!


zobacz więcej
18.03.21Informacja z egzaminu 13 marca 2021 roku
13 marca odbył się egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 7 osób. 5 z tych osób zdało test, a 3 osoby ustny. Wśród osób, które zdały całość była co najmniej jedna osoba, która korzystała z naszego pakietu szkoleniowego. Jesteś naszym klientem i chcesz wiedzieć jakie były za pytania na ustnym? Napisz maila na marcin@reszka.edu.pl. Przy okazju wyślemy także aktualizację.
zobacz więcej
18.02.21Egzaminy ruszają!
Po 4 miesięcznej przerwie Ministerstwo Aktywów Państwowych rusza z egzaminami dla kandydatów na członków rad nadzorczych: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/termin-i-miejsce-przeprowadzenia-egzaminu
zobacz więcej