15.10.17

Relacja z egzaminu 14.10.2017

Do egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych 14 października 2017 podeszło 19 osób. Zdało 8 osób. Poniżej relacja od naszego klienta, który uzyskał 121 punktów, co było najlepszym wynikiem w tym dniu. Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj informacje, które otrzymaliśmy od tej osoby.

Dzień dobry,

zdawałem dzisiaj egzamin. Na 19 osób 8 zdało egzamin pisemny, co przez organizatorów zostało określone jako dobry wynik. Mi udało się uzyskać 121 pkt., co było najlepszym wynikiem dnia.

Uczyłem się tylko programem full recall, doszedłem do poziomu opanowania bazy pytań rzędu 80% i myślę, że gwarantuje to zdanie. Na egzaminie pojawiło się kilkanaście pytań, które widziałem po raz pierwszy w życiu - z tego co zapamiętałem, to jedno dotyczyło formuły Dassonville (czymkolwiek ona jest), jedno sposobu obliczenia raty kapitałowej malejącej przy kredycie (mini zadanko do obliczenia). Było relatywnie dużo pytań z ustawy o zarządzaniu mieniem SP i z ustawy o biegłych rewidentach.

Ustny zdawałem jako 6., przede mną wszyscy zdali. Z tego co pamiętam to żadne pytanie moich poprzedników nie było zaskakujące - wszystkie były zaadresowane w Pana materiałach. Ja dostałem pytania:

- o cele (KPI) jakie może zarządowi wyznaczyć rada nadzorcza zgodnie z ustawą o wynagrodzeniach,

- o różnice pomiędzy rachunkowością zarządczą a finansową

- jakie mogą być powody wygaśnięcia mandatu członka RN w sp. z o.o.

Komisja nastawiona bardzo przyjaźnie, atmosfera miła.

Z perspektywy czasu egzamin łatwy, ale nie chciałbym drugi raz do niego podchodzić. Trudno mi sobie wyobrazić naukę bez Pana materiałów.

Dziękuję serdecznie za pomoc i będę Pana polecał innym zdającym (wiem, że więcej osób z mojej firmy korzystała z Pana materiałów i wszyscy byli zadowoleni.

pozdrawiam,

Przemysław