18.09.17

Informacje z egzaminu z dnia 16.09.2017

Do egzaminu podeszło 27 osób. Zdało 7. Poniżej relacja, którą otrzymaliśmy od naszego klienta.

Panie Marcinie,

Do egzaminu w dniu 16 września podeszło 27 osób, z czego do części ustnej przeszło 8 osób - wchodziłem jako szósty, do tego czasu jedna osoba nie zdała części ustnej. Myślę, że w sumie zdało siedem osób.

Podczas części pisemnej Komisja kilkakrotnie powtórzyła apel o nierozpinanie segregatora z ustawami - chyba Pana sugestia z materiałów szkoleniowych została zauważona przez egzaminatorów :-)

W części ustnej miałem cztery pytania:

- przy jakich poziomach większości głosów Walne Zgromadzenie podejmuje uchwały i w jakich sprawach;

- prawo poboru;

- jaki organ decyduje o sprzedaży akcji Skarbu Państwa;

- jako członek rady nadzorczej nie zgadzam się z podjętą właśnie uchwałą - co mogę zrobić i jakie są tego konsekwencje

Pozostałe pytania mniej więcej pokrywały się z Pana materiałami do części ustnej, z tym, że ustawy o zarządzaniu mieniem... i kształtowaniu wynagrodzeń ... trzeba mieć naprawdę opanowane, bo każdy miał z tego pytanie.

Generalnie Komisja bardzo pozytywnie podchodziła do zdających - dodatkowe pytania naprowadzały na prawidłową odpowiedź ale trzeba było mieć podstawową orientację.

Pana materiały były bardzo pomocne przy zdawaniu części pisemnej - ze względu na charakter tych pytań, wiedza w temacie mogła nie wystarczyć. Z dziewięciu przykładowych testów z Pana materiałów miałem średnią punktów 118 i tyle samo uzyskałem na egzaminie.

Serdecznie pozdrawiam

Krzysztof