Egzamin 27.05.2017
„piszę na gorąco po dzisiejszym egzaminie 27.03. Właśnie dotarliśmy do domu.
Miałem 114/150 punktów, uczyłem się wyłącznie z Pana materiałów. Zdałem za pierwszym podejściem. Na egzaminie pojawiło się sporo pytań identycznie jak w Pana zestawach, część tych samych pytań ale z przestawionymi odpowiedziami i około 25 zupełnie nowych pytań. Na część z nich można było znaleźć odpowiedź w pliku ustaw, na czele z nową ustawą kominową i ustawą o zarządzaniu mieniem, ale niestety co najmniej kilka pochodziło zapewne z jakiś opracowań na temat rachunkowości zarządczej lub z nieujętych w segregatorze z ustawami aktów prawa unijnego, co powodowało konieczność strzelania. Tak czy inaczej sumienne uczenie się z Pana materiałów praktycznie gwarantuje sukces. Akurat nasz zestaw pytań zawierał niewiele KC, niewiele rachunkowości, a dużo unii europejskiej (nie wiem jak to jest do pogodzenia z wymogami z rozporządzania, ale takie były zgodne zdanie grupy, a nie jakieś moje subiektywne odczucie), ale przerobienie testów daje dużą szansę na zdanie za pierwszym podejściem.
Co do ustnego: łącznie do egzaminu przystępowało 25 osób, 13 odpadło na pisemnym, do ustnego podchodziło nas 12. Oblało 2. Dostałem stosunkowo szczegółowe pytania, porównując z kolegami i koleżankami (bo wymienialiśmy się pytaniami jakie kto miał):
1. Opisz skład i zasady działania Rady ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa,
2. Wymień, jakie firmy muszą składać sprawozdanie finansowe według Międzynarodowych Standardów,
3. Wymień rodzaje pokrycia straty i podziału zysku w spółce akcyjnej.
Pozdrawiam i dziękuję,
Łukasz”
„Egzamin w dniu 27.05.2017 r. - zdałem 115 punktów z części pisemnej.
Do egzaminu przystąpiło około 25 osób, do części ustnej przeszło 12 osób a 2 osoby nie zdały ustnego.
Moje pytania na ustnym:
- mandat a kadencja,
- prawa korporacyjne akcjonariuszy,
- wynagrodzenia członków organów zarządzających.
Na teście było około 15 nowych pytań z ustawy o zarządzaniu mieniem państwowym, ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami oraz o Uni Europejskiej. Zmniejszyła się pula pytań z rachunkowości.’
Egzamin 20.05.2017
„Witam Panie Marcinie, w dniu dzisiejszym zdałam egzamin na członka rady nadzorczej. Przyznam, że chyba nigdy jeszcze w życiu nie odczuwałam takiego stresu jak dzisiaj. Niemniej teraz towarzyszy mi wyłącznie uczucie ogromnej satysfakcji. Ciężka praca i poświęcenie nie poszły na marne. Do egzaminu z tego co się orientuje podeszło 29 osób, z tego pisemny zdało 13. Ja uzyskałam wynik 120 pkt. i chyba był to drugi najlepszy wynik. Chłopak, który wchodził na ustny przede mną, również korzystał z Pana materiałów, uzyskując 124 albo 125 pkt. Już dokładnie nie pamiętam. Kilka było całkowicie nowych pytań np. z ekonomii, pomocy publicznej, sporo z ustawy o zarządzaniu mieniem. Jeżeli chodzi o ustny komisja bardzo przyjemna. Ja otrzymałam pytania dot. zwyczajnego walnego zgromadzenia, jakie uchwały powinny zostać na nim podjęte, drugie pytanie dot. kto zwołuje zgromadzenie wspólników, a trzecie kto jest odpowiedzialny za sporządzenie sprawozdania, kto je podpisuje i czy w efekcie jest taka możliwość, aby osoba odpowiedzialna za podpisanie tego nie zrobi. Pytania naprawdę bardzo przystępne. Ja wchodziłam jako 6 i do tego momentu 1 osoba nie zdała. Nie wiem jak pozostała liczba osób ponieważ nie czekałam.
Jeszcze raz ogromnie dziękuję i będę Pana polecać każdemu kto zechce przystąpić do egzaminu bo naprawdę warto:)
Pozdrawiam
Paula”
"przystąpiłam do egzaminu 20 maja 2017 r. Pisemny zaliczony z wynikiem 114/150, a ustny to już była formalność. Egzamin zdany za pierwszym podejściem.
Cieszę się niezmiernie. Uczyłam się tylko z Pana materiałów. Naprawdę świetnie przygotowane.
Czas przygotowania do egzaminu to 9 tygodni codziennej nauki po 3-4 godz.
Pytania na ustnym:
1. Obowiązki Zarządu w spółce akcyjnej
2. jednostki zobowiązane do badania sprawozdania finansowego
3. Niestety do dnia dzisiejszego nie mogę sobie przypomnieć (stres zrobił swoje).
Pozdrawiam"
Przekazane telefonicznie:
106 punktów,
Pytania na ustnym:
-co zawiera w sobie uchwała rn
-kto i w jaki sposób może zaskarżyć uchwałę walnego zgromadzenia
-skąd wynika potrzeba zatwierdzenia sprawozdania przez biegłego (wskazać podstawę prawną)