SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
29.05.17

Egzaminy 20 maja i 27 maja 2017


Otrzymaliśmy od 4 naszych klientów informacje o zdanym egzaminie 20 maja (od 106 do 125 punktów) oraz od 2 osób, które zdały 27 maja. Gratulujemy! Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje z egzaminów.

Egzamin 27.05.2017

„piszę na gorąco po dzisiejszym egzaminie 27.03. Właśnie dotarliśmy do domu.

Miałem 114/150 punktów, uczyłem się wyłącznie z Pana materiałów. Zdałem za pierwszym podejściem. Na egzaminie pojawiło się sporo pytań identycznie jak w Pana zestawach, część tych samych pytań ale z przestawionymi odpowiedziami i około 25 zupełnie nowych pytań. Na część z nich można było znaleźć odpowiedź w pliku ustaw, na czele z nową ustawą kominową i ustawą o zarządzaniu mieniem, ale niestety co najmniej kilka pochodziło zapewne z jakiś opracowań na temat rachunkowości zarządczej lub z nieujętych w segregatorze z ustawami aktów prawa unijnego, co powodowało konieczność strzelania. Tak czy inaczej sumienne uczenie się z Pana materiałów praktycznie gwarantuje sukces. Akurat nasz zestaw pytań zawierał niewiele KC, niewiele rachunkowości, a dużo unii europejskiej (nie wiem jak to jest do pogodzenia z wymogami z rozporządzania, ale takie były zgodne zdanie grupy, a nie jakieś moje subiektywne odczucie), ale przerobienie testów daje dużą szansę na zdanie za pierwszym podejściem.

Co do ustnego: łącznie do egzaminu przystępowało 25 osób, 13 odpadło na pisemnym, do ustnego podchodziło nas 12. Oblało 2. Dostałem stosunkowo szczegółowe pytania, porównując z kolegami i koleżankami (bo wymienialiśmy się pytaniami jakie kto miał):

1. Opisz skład i zasady działania Rady ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa,

2. Wymień, jakie firmy muszą składać sprawozdanie finansowe według Międzynarodowych Standardów,

3. Wymień rodzaje pokrycia straty i podziału zysku w spółce akcyjnej.

 Pozdrawiam i dziękuję,

Łukasz”

 

„Egzamin w dniu 27.05.2017 r. - zdałem 115 punktów z części pisemnej.

Do egzaminu przystąpiło około 25 osób, do części ustnej przeszło 12 osób a 2 osoby nie zdały ustnego. 

Moje pytania na ustnym:

- mandat a kadencja,

- prawa korporacyjne akcjonariuszy,

- wynagrodzenia członków organów zarządzających.

Na teście było około 15 nowych pytań z ustawy o zarządzaniu mieniem państwowym, ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami oraz o Uni Europejskiej. Zmniejszyła się pula pytań z rachunkowości.’

 

Egzamin 20.05.2017

„Witam Panie Marcinie, w dniu dzisiejszym zdałam egzamin na członka rady nadzorczej. Przyznam, że chyba nigdy jeszcze w życiu nie odczuwałam takiego stresu jak dzisiaj. Niemniej teraz towarzyszy mi wyłącznie uczucie ogromnej satysfakcji. Ciężka praca i poświęcenie nie poszły na marne. Do egzaminu z tego co się orientuje podeszło 29 osób, z tego pisemny zdało 13. Ja uzyskałam wynik 120 pkt. i chyba był to drugi najlepszy wynik. Chłopak, który wchodził na ustny przede mną, również korzystał z Pana materiałów, uzyskując 124 albo 125 pkt. Już dokładnie nie pamiętam.  Kilka  było całkowicie nowych pytań np.  z ekonomii, pomocy publicznej, sporo z ustawy o zarządzaniu mieniem. Jeżeli chodzi o ustny komisja bardzo przyjemna. Ja otrzymałam pytania dot. zwyczajnego walnego zgromadzenia, jakie uchwały powinny zostać na nim podjęte, drugie pytanie dot. kto zwołuje zgromadzenie wspólników, a trzecie kto jest odpowiedzialny za sporządzenie sprawozdania, kto je podpisuje i czy w efekcie jest taka możliwość, aby osoba odpowiedzialna za podpisanie tego nie zrobi. Pytania naprawdę bardzo przystępne. Ja wchodziłam jako 6 i do tego momentu 1 osoba nie zdała. Nie wiem jak pozostała liczba osób ponieważ nie czekałam.

Jeszcze raz ogromnie dziękuję i będę Pana polecać każdemu kto zechce przystąpić do egzaminu bo naprawdę warto:)

Pozdrawiam

Paula”

 "przystąpiłam do egzaminu 20 maja 2017 r. Pisemny zaliczony z wynikiem 114/150, a ustny to już była formalność. Egzamin zdany za pierwszym podejściem.
Cieszę się niezmiernie. Uczyłam się tylko z Pana materiałów. Naprawdę świetnie przygotowane.
Czas przygotowania do egzaminu to 9 tygodni codziennej nauki po 3-4 godz.

Pytania na ustnym:
1. Obowiązki Zarządu w spółce akcyjnej
2. jednostki zobowiązane do badania sprawozdania finansowego
3. Niestety do dnia dzisiejszego nie mogę sobie przypomnieć (stres zrobił swoje).

Pozdrawiam"

 

Przekazane telefonicznie: 

106 punktów,

Pytania na ustnym:

-co zawiera w sobie uchwała rn

-kto i w jaki sposób może zaskarżyć uchwałę walnego zgromadzenia

-skąd wynika potrzeba zatwierdzenia sprawozdania przez biegłego (wskazać podstawę prawną)

 

 

Aktualności
19.04.19Informacje z egzaminu 13 kwietnia 2019
Otrzymaliśmy kilka relacji od naszych klientów, którzy zdali egzamin do rad nadzorczych 13 kwietnia 2019.
Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje.
zobacz więcej
26.03.19Informacje z egzamin 23 marca 2019
Do egzaminu podeszło 29 osób. Test zdało 10 osób i prawdopodobnie każda z tych osób zdała ustny. Jeden z naszych klientów uzyskał aż 124 punkty na teście. Gratulujemy! Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relację od tej osoby.
zobacz więcej
08.03.19Kolejna aktulizacja i informacje z egzaminu - 2 marca 2019
Otrzymaliśmy relacje egzaminacyjne z dnia 2 marca 2019. Test zdało 7 osób. Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje. Do pakiet doszła kolejna seria (ponad 30) nowych pytań testowych, które pojawiły się na egzaminach w 2019 roku. Aktualizacja przez 6 miesięcy od zakupu bezpłatna.
zobacz więcej