SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
24.04.17

Sukcesy na egzaminie w dniu 22 kwietnia 2017 roku


22 kwietnia 2017 do egzaminu podeszło 25 osób. Zdało 11. Gratulujemy! Otrzymaliśmy informację od 4 osób, które zdały po nauce z naszego pakietu szkoleniowego. Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje od tych osób.

Egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych - 22.04.2017

„Dzień dobry Panie Marcinie,

chciałbym tylko powiedzieć, że egzamin udało się zdać. Otrzymałem 123 pkt i był to jeden z lepszych wyników. Pańskie wskazówki okazały się bardzo przydatne i znaczenie ułatwiły cały proces nauki. Szczególnie program FullRecall do powtórek był bezcenny.

Ustny:

  1. W jakich spółkach pracownicy mogą wybierać członka/członków zarządu?
  2. Przez kogo nie może być reprezentowany wspólnik na zgromadzeniu wspólników sp. z o.o.?
  3. Czym jest bilans? Gdzie znajduje się gotówka w bilansie? Jaki jest podstawowy podział?

Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam. Będę zdecydowanie polecał innym zainteresowanym.

Pozdrawiam

Konrad”

 

"Panie Marcinie,

Do egzaminu 22 kwietnia przystąpiło 25 osób (z 27 zgłoszonych). Test zdało 11. Ile zdało ustny, nie wiem, gdyż zostałem poproszony do środka jako pierwszy (klucz alfabetyczny) i po zdaniu wyszedłem z ministerstwa. Sam test rozwiązałem w niecałe 75 minut i resztę czasu spędziłem w ustawach. Z pomocą ustaw sprawdziłem kilkanaście pytań, z czego poprawiłem odpowiedzi w 5 z nich. Ostatecznie uzyskałem 112 punktów, co było jednym z lepszych wyników tego dnia (czyli bez ustaw po 75 minutach miałbym już 107 punktów). Dość długo czekaliśmy na sprawdzenie testów co pozwoliło mi na powtórzenie kilku pytań na ustny, które podczas zasadniczej nauki sprawiały mi najwięcej problemu (kolejny raz Pana materiały to złoto!). Sam test uważam, że był porównywalnie trudny jak miesiąc temu, gdy do zdania brakło mi tylko 4 punktów - tym razem miałem więcej szczęścia. Wynik 112 punktów uzyskałem, mając średnio na testach próbnych 125 punktów. Było sporo pytań z tej nowej puli z marca 2017 i kilka pytań pochodnych z tych nowych (dość łatwych moim zdaniem).

Na ustnej części komisja była bardzo miła. W pierwszej kolejności zostałem zapytany o to gdzie pracuje i w następstwie tego, pytania dostałem z zakresu dotyczącego spółek takiego typu, jak mój pracodawca. Pytanie pierwsze: elementy sprawozdania finansowego, drugie: rachunkowość zarządcza, trzecie: ZWZ. Na wszystkie odpowiedziałem poprawnie (w pierwszym komisja naprowadzić musiała mnie tylko na ostatni punkt - zmiany w kapitale, drugie wydaje mi się, że odpowiedziałem najsłabiej - ogólnie należało do tych, które sprawiały mi problemy; w trzecim zapomniałem początkowo o uchwale o podziale zysku/pokryciu strat - ale w kilka sekund bez pomocy komisji sobie przypomniałem). Komisja poprosiła, żebym chwilę poczekał na zewnątrz i po 3 minutach, gdy zaproszono ponownie na salę, ogłoszono mi, że zdałem. To był naprawdę wspaniały moment.

Każdemu, kto nie jest prawnikiem/ekonomistom/itp, a chce zmierzyć się z tym arcytrudnym egzaminem absolutnie polecam Pana materiały. Są ogromną pomocą, a dla mnie wręcz były niezastąpione. Bez pomocy materiałów od Pan bym nie zdał!

Serdecznie pozdrawiam!

Kamil"

 

„Panie Marcie ZDAŁAM

119 z pisemnego i trzy pytania z ustnego: kto zwołuje posiedzenie RN, komercjalizacja, sprawozdanie finansowe. Było ok 24 osób do pisemnego, do ustnego 11 osób dotarło do ustnego. Ja byłam 4 i przede mną wszyscy zdali.

Monika.”

„Szanowny Panie,

z ogromną przyjemnością informuję, że wczoraj zdałam egzamin dla kandydatów na członków organów nadzorczych. Przede wszystkim dzięki Pana materiałom!!! Otrzymałam 116 punktów na teście. Wydaje mi się, że w kilku pytaniach była zmieniona kolejność, ale nie jestem pewna, ponieważ ja nie uczyłam się odpowiedziami a, b, c, d). Nowe pytania dotyczyły głównie ustawy o zarządzaniu mieniem oraz nowej ustawy kominowej.

Pytania na ustnym:

1. Rada Nadzorcza w SA;

2. Kiedy RN (w jakich sprawach) nie może głosować za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość i pisemnie;

3. Kapitał zapasowy - z czego się go tworzy i czemu służy.

Komisja - jeden pan i trzy panie - bardzo przyjazna.

Zwiększyła się też liczba kandydatów - do część pisemnej przystąpiło około 30 kandydatów (nie policzyłam dokładnie), natomiast do części ustnej przeszło 11 osób. Nie znam pytań z ustnego od innych osób, ponieważ wchodziłam jako druga, a potem już poszłam.

Raz jeszcze bardzo dziękuję!

Serdecznie pozdrawiam,

Aleksandra”

Aktualności
29.03.21Egzamin 27.03.2021
Do sobotniego (27.03.2021) egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 13 osób.
Test zaliczyło 6 osób i 5 z tych osób zdały ustny.
Wśród tych 5 osób, były co najmniej 3 osoby, które przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego.
Gratulujemy!


zobacz więcej
18.03.21Informacja z egzaminu 13 marca 2021 roku
13 marca odbył się egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 7 osób. 5 z tych osób zdało test, a 3 osoby ustny. Wśród osób, które zdały całość była co najmniej jedna osoba, która korzystała z naszego pakietu szkoleniowego. Jesteś naszym klientem i chcesz wiedzieć jakie były za pytania na ustnym? Napisz maila na marcin@reszka.edu.pl. Przy okazju wyślemy także aktualizację.
zobacz więcej
18.02.21Egzaminy ruszają!
Po 4 miesięcznej przerwie Ministerstwo Aktywów Państwowych rusza z egzaminami dla kandydatów na członków rad nadzorczych: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/termin-i-miejsce-przeprowadzenia-egzaminu
zobacz więcej