„Panie Marcinie zdałem egzamin 5 czerwca br. , rezultat 124 punkty - Przewodniczący Komisji powiedział mi, iż uzyskałem "piękny wynik" - jak to rozumieć ....(podejrzewam, iż uzyskałem najlepszy rezultat tego dnia)
zdawało 46 lub 45 osób , do ustnego przeszło 16 osób, byłem 10 na ustnym - przede mną wszyscy zdali
pytania:
rada nadzorcza w spółce akcyjnej
wpłaty z zysku (nie mylić z wypłatami)
dziękuje za materiały, które zresztą oceniam je na wysokim poziomie
Pozdrawiam
Grzegorz W.”
„Egzamin 5 czerwca zaczął się o 10.00. W pisemnym uczestniczyło 46 osób. Do części ustnej przeszło 16 osób. Wyniki części pisemnej ogłoszono dopiero o 15.30
Ja otrzymałem 108 punktów. Bardzo dziękuje za materiały. Bez żadnego kursu przygotowawczego udało mi się w ciągu niespełna 2 miesięcy przygotować i zdać egzamin.
Zauważyłem może 2-3 pytania inne niż z bazy. Kilka pytań miało zmienioną kolejność. Generalnie nie było dużo rachunkowości.
Na ustnym zdawałem jako czwarty. Do tego momentu wszyscy zdali. Zaskoczyło mnie pytanie z nowelizacji prawa upadłościowego - nowa definicja dłużnika niewypłacalnego (art 11). Warto to dodać do bazy pytań na ustny. Inne pytania to bilans i rodzaje akcji w spółce akcyjnej. Komisja poinformowała mnie, że zdałem na oceną dobrą.
pozdrawiam
Piotr J.”
„Witam, zdałem dziś pisemny na 114pkt i ustny także na +.
W sumie było 46 osób na pisemnym, tą część zdało 16 osób. Wśród tej 16 widziałem jedną charakterystyczną teczkę, ale może było "nas" więcej.
Wchodziłem na ustnym gdzieś w połowie stawki, przede mną zdali wszyscy, zakładam, że Ci po mnie, także sobie poradzili. Komisja przychylna, ale swoje trzeba wiedzieć.
Część pisemna.
Na pisemnym było bardzo dużo pytań z komercjalizacji i z KSH, a z rachunkowości bardzo mało (przynajmniej w moim zestawie), co było dla mnie trochę zaskoczeniem.
Na szczęście ustawy są na każdym biurku. Ustawa o komercjalizacji i prywatyzacji nie jest duża, i łatwo się w niej poruszać, więc się kilka razy poratowałem bezpośrednio ze źródła.
Z uwagi na ilość pytań na pisemnym zalecam ja po prostu wcześniej, na spokojnie przeczytać.
Część ustna.
Polecam wszystkim materiał jaki przygotowałeś. W tym bardzo ważne - "Zalecenia dla Rad Nadzorczych z większościowym i mniejszościowym udziałem Skarbu Państwa" - pytania np: o to kto ustala wynagrodzenie dla prezesa i członków zarządu w JSSP i dla spółki z większościowym udziałem Skarbu Państwa.
Bilans, Rachunek Zysków i strat, Przepływy - najlepiej nauczyć się na pamięć, jak i wszystkich pytań oznaczonych w Twoim materiale jako "katapultowe" - padają One często.
Sprawozdawczość - dużo pytań na ustnym.
KSH, wszystko co dotyczy SA - Zarząd, Rada, Walne, kiedy nadzwyczajne - dużo pytań na ustnym.
Pytania padają chyba po "wykształceniu" - jeśli ktoś ma za sobą np. "Zarządzanie finansami" to powinien oprócz w/w wiedzy znać wszystkie wskaźniki, dźwignie, IRR, NPV, i co tam tylko człowiek w tej materii wymyślił.
Pozdrawiam T”