SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
06.06.16

Egzamin 5 czerwca 2016


Do egzaminu podeszło 46 osób, zdało 16. Wśród tych osób były 3 osoby, które przygotowywały się z naszym pakietem szkoleniowym. Zdały zarówno część testową jak i ustną. Gratulujemy!  Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje z egzaminu, które otrzymaliśmy od tych osób.

„Panie Marcinie zdałem egzamin 5 czerwca br. , rezultat 124 punkty - Przewodniczący Komisji powiedział mi, iż uzyskałem "piękny wynik" - jak to rozumieć ....(podejrzewam, iż uzyskałem najlepszy rezultat tego dnia)

zdawało 46 lub 45 osób , do ustnego przeszło 16 osób, byłem 10 na ustnym - przede mną wszyscy zdali

pytania:

rada nadzorcza w spółce akcyjnej

wpłaty z zysku (nie mylić z wypłatami)

dziękuje za materiały, które zresztą oceniam je na wysokim poziomie

Pozdrawiam

Grzegorz W.”

 

„Egzamin 5 czerwca zaczął się o 10.00. W pisemnym uczestniczyło 46 osób. Do części ustnej przeszło 16 osób. Wyniki części pisemnej ogłoszono dopiero o 15.30

Ja otrzymałem 108 punktów. Bardzo dziękuje za materiały. Bez żadnego kursu przygotowawczego udało mi się w ciągu niespełna 2 miesięcy przygotować i zdać egzamin.

Zauważyłem może 2-3 pytania inne niż z bazy. Kilka pytań miało zmienioną kolejność. Generalnie nie było dużo rachunkowości.

Na ustnym zdawałem jako czwarty. Do tego momentu wszyscy zdali. Zaskoczyło mnie pytanie z nowelizacji prawa upadłościowego - nowa definicja dłużnika niewypłacalnego (art 11). Warto to dodać do bazy pytań na ustny. Inne pytania to bilans i rodzaje akcji w spółce akcyjnej. Komisja poinformowała mnie, że zdałem na oceną dobrą.

pozdrawiam

Piotr J.”

 

„Witam, zdałem dziś pisemny na 114pkt i ustny także na +.

W sumie było 46 osób na pisemnym, tą część zdało 16 osób​. Wśród tej 16 widziałem jedną charakterystyczną teczkę, ale może było "nas" więcej.

Wchodziłem na ustnym gdzieś w połowie stawki, przede mną zdali wszyscy, zakładam, że Ci po mnie, także sobie poradzili. Komisja przychylna, ale swoje trzeba wiedzieć.

Część pisemna.

Na pisemnym było bardzo dużo pytań z komercjalizacji i z KSH, a z rachunkowości bardzo mało (przynajmniej w moim zestawie), co było dla mnie trochę zaskoczeniem.

Na szczęście ustawy są na każdym biurku. Ustawa o komercjalizacji i prywatyzacji nie jest duża, i łatwo się w niej poruszać, więc się kilka razy poratowałem bezpośrednio ze źródła.

Z uwagi na ilość pytań na pisemnym zalecam ja po prostu wcześniej, na spokojnie przeczytać.

Część ustna.

Polecam wszystkim materiał jaki przygotowałeś. W tym bardzo ważne - "Zalecenia dla Rad Nadzorczych z większościowym i mniejszościowym udziałem Skarbu Państwa" - pytania np: o to kto ustala wynagrodzenie dla prezesa i członków zarządu w JSSP i dla spółki z większościowym udziałem Skarbu Państwa.

Bilans, Rachunek Zysków i strat, Przepływy - najlepiej nauczyć się na pamięć, jak i wszystkich pytań oznaczonych w Twoim materiale jako "katapultowe" - padają One często.

Sprawozdawczość - dużo pytań na ustnym.

KSH, wszystko co dotyczy SA - Zarząd, Rada, Walne, kiedy nadzwyczajne - dużo pytań na ustnym.

Pytania padają chyba po "wykształceniu" - jeśli ktoś ma za sobą np. "Zarządzanie finansami" to powinien oprócz w/w wiedzy znać wszystkie wskaźniki, dźwignie, IRR, NPV, i co tam tylko człowiek w tej materii wymyślił.

Pozdrawiam T”

Aktualności
22.01.19Informacje z pierwszego egzaminu w 2019 roku.
19.01.2019 odbył się pierwszy w nowym roku egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 5 naszych klientów. 4 osoby zdały zarówno test jak i ustny, a jednej zabrakło 2 punktów na teście. Kliknij zobacz więcej i przeczytaj część relacji, które otrzymaliśmy.
zobacz więcej
30.12.18Spóźniona relacja z październikowego egzaminu
Otrzymaliśmy kolejną obszerną relację z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Dziękujemy i gratulujemy! Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje.
zobacz więcej
21.11.18Relacja z egzaminu - 27.10.2018
Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych z dnia 27.10.2018.
zobacz więcej