SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
15.05.16

Informacje z egzaminu 14.05.2016


Do wczorajszego egzaminu podeszło 38 osób, zdało 13. Do tej chwili otrzymaliśmy informacje o złożeniu egzaminu przez trzy osoby przygotowujące się z naszym wsparciem - 117, 130 i 134 punkty. Gratulujemy!  Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje z egzaminu, które otrzymaliśmy od tych osób.

 

"Witam Panie Marcinie

"Jeżeli ktokolwiek zapyta się mnie jak udało mnie się zdać ten egzamin odpowiem jednoznacznie...Marcin Reszka !"

Wczoraj tj. 14 maja 2016 r. do egzaminu miało przystąpić 40 osób, 2 nie do tarły także do testów zasiadło 38 osób. Testy zdało 13 osób z tego kilka osób na granicy 100 punktów. Ja zdobyłem 130 punktów to chyba był pierwszy bądź drugi wynik tego dnia.
Jeżeli chodzi o sam test to bardzo dużo pytań się powtórzyło z bazy pytań, kilka pytań miało pozmienianą kolejność, kilka pytań miało takie same odpowiedzi jak w bazie ale pozmieniany sens pytań - trzeba uważnie czytać, może ze dwa pytania całkiem nowe, ciężko zapamiętać ale mniej więcej : 1. koszt istotności... 2. gdzie się ogłasza otwarcie postępowania kwalifikacyjnego na członka zarządu: a-strona internetowa firmy, b-biuletyn informacji publicznej....., c - dziennik ogólnopolski, ostatniego nie pamiętam.

Do ustnego podeszło 13 osób, ja byłem 10-ty do mojego wejścia wszyscy zdali ustny, generalnie pytali podstaw, komisja bardzo miła podpowiadała, chociaż dwie osoby wyprosili i kazali wejść ponownie za parę minut. Moje pytania na ustnym: 1. Kapitały jakie tworzy spółka - tylko wymienić bez opisywania, 2. Prokura 3. Próg rentowności. Nie pytałem innych o pytania bo starałem się robić tak jak Pan zalecał, trzymałem się z dala od tych grup ludzi co zbierają się w grupki i sieją panikę, ludzie są w takim szoku że potrafią przekręcić pytanie jakie dostali po wyjściu z sali. Generalnie z tego co się orientowałem to na ustnym głównie KSH, KC i Komercializacja. Rachunkowości prawie wcale, ja dostałem próg rentowności ale to ze względu na bardzo dobry wynik tego dnia - tak stwierdziła Pani Przewodnicząca komisji.

Chciałem dodać jeszcze, że miałem przyjemność spotkać na egzaminie kolegów którzy byli ze mną na kursie stacjonarnym w GIG Katowice, nikt z nich nie zdał testów...wnioski pozostawiam dla każdego, ja korzystałem TYLKO Z PANA MATERIAŁÓW.

Kończąc chciałbym Panu podziękować za wszystko, za pomoc, współprace a szczególnie za aktualizację, które przesyłał Pan do końca mimo że pakiet wykupiłem we wrześniu zeszłego roku.

Mam również radę dla tych którzy chcą zdać ten egzamin, do sukcesu potrzebne są dwie rzeczy 1. Współpraca z Panem Marcinem Reszką + nasza indywidualna ciężka
praca bo bez niej sukcesu nie osiągniemy, sam zakup pakietu sukcesu nie gwarantuje jeżeli solidnie nie przysiądziemy i nie przyłożymy się, ale jeżeli te dwie rzeczy zgramy razem to sukces jest gwarantowany.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

Paweł R."

"Dziś 124 pkt za pierwszym podejsciem. Dziękuję.
Układ pytań (ile z danej kategorii) tak mniej więcej jak Pan pisał w skrypcie. Zaledwie kilka nowych pytań. Na ustnym banalne pytania - może dlatego że wynik był dobry: prokura, kapitał zapasowy, rada nadzorcza obowiązki, bilans.
Jeszcze raz dziękuję bo te pytania mają tyle haczykow że nawet z ustawą czasem trudno sobie poradzić :)"

 

"Witam,

Panie Marcinie, w dniu 14.05.2016 r. zdałem egzamin !!! – za pierwszym podejściem,  na teście otrzymałem 117 punktów.

Na ustnym zdawałem jako pierwszy, więc nie powiem jak poszło innym; ale testy zaliczyło chyba 14 - 15 osób na 38 zdających.

Moje pytania dotyczyły: kadencja RN w spółce S.A.;  ZZW;  podział zysku w Sp. z o.o.;

Serdeczne dzięki za pomoc.

Pozdrawiam: Stefan"

Aktualności
19.04.19Informacje z egzaminu 13 kwietnia 2019
Otrzymaliśmy kilka relacji od naszych klientów, którzy zdali egzamin do rad nadzorczych 13 kwietnia 2019.
Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje.
zobacz więcej
26.03.19Informacje z egzamin 23 marca 2019
Do egzaminu podeszło 29 osób. Test zdało 10 osób i prawdopodobnie każda z tych osób zdała ustny. Jeden z naszych klientów uzyskał aż 124 punkty na teście. Gratulujemy! Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relację od tej osoby.
zobacz więcej
08.03.19Kolejna aktulizacja i informacje z egzaminu - 2 marca 2019
Otrzymaliśmy relacje egzaminacyjne z dnia 2 marca 2019. Test zdało 7 osób. Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje. Do pakiet doszła kolejna seria (ponad 30) nowych pytań testowych, które pojawiły się na egzaminach w 2019 roku. Aktualizacja przez 6 miesięcy od zakupu bezpłatna.
zobacz więcej