SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
31.05.15

Relacja z egzaminu - 30 Maja 2015


30 maja 2015 do egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło czterech naszych klientów. Wszyscy zdali zarówno test jak i część ustną. Na teście uzyskali od 104, 117, 117 i 130 punktów (najlepszy wynik dnia). Gratulujemy! Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relację, którą otrzymaliśmy od Pani Anny.

Panie Marcinie !

Wczoraj 30 maja 2015 r. zdałam egzamin :))) Uzyskałam 117 punktów. W egzaminie brały udział 33 osoby. ( na liście było zapisanych 36 ,ale 3 osoby nie dotarły).Do ustnych zakwalifikowało się 15. Do egzaminu podchodziłam drugi raz . Poprzedni zdawałam 19 kwietnia. Wtedy byłam największym pechowcem dnia -miałam 99 punktów.

Wcześniej brałam udział w kursie, ale po pechowym dla mnie egzaminie natychmiast dokupiłam materiały od Pana .

Wczoraj z Pana teczkami było jeszcze trzech panów. Oni też zdali:) Mieli po 130 ( najlepszy wynik dnia ), ja i drugi pan po 117 oraz 104. Z mojej grupy z kursu przystąpiła jedna pani -też zdała. Kilka osób podchodziło do egzaminu drugi raz i niestety nie zdali. W testach było trochę nowych pytań. Jedno z nich dotyczyło odpowiedzialności za długi i wierzytelności nabywcy przedsiębiorstwa.

W pytaniach były poprzestawiane kolejności i trochę zmieniona treść w odpowiedziach. Generalnie pytania pokrywały się z Pana testami.

Do etapu ustnego przystępowałam jako ostatnia (kolejność alfabetyczna).Miałam w związku z tym możliwość spisania pytań. Niestety żadne pytanie nie powtórzyło się,więc nikt nie mógł się przygotować przed wejściem.

Egzamin ustny zdali wszyscy. Komisja była naprawdę bardzo życzliwa .Pomimo tego ,że wszyscy wchodzili i wychodzili bardzo zestresowani ,to mówili ,że nawet w sytuacjach, kiedy wydawało się ,że mają pustkę w mózgu-to członkowie komisji tak naprowadzali na temat ,że w końcu udało się odpowiedzieć. Pytania zadawane były zgodnie z kierunkiem studiów, zawodu ,jaki wykonywali kandydaci ( myślałam ,że będzie odwrotnie ).Oczywiście dobrany był odpowiedni trudności. Patrząc na moje wykształcenie -Kulturoznawstwo ,produkcja filmowa i PR-komisja z miłymi uśmiechami orzekła, że może mi zadawać pytanie z każdej dziedziny . O matko ! :)))

Pytanie

1.Gdzie i w jaki sposób rada nadzorcza podejmuje uchwały.( na posiedzeniu itd, glosowanie-w jaki sposób może się odbywać, kiedy jest ważne ,)

2.Co jest "dowodem osobistym " nieruchomości (Księga wieczysta i jej działy)

3.Gdzie w sprawozdaniach finansowych pojawi się aport wniesiony przez spółkę do spółki - córki ? (Finansowe aktywa trwałe i coś tam ...)

Kombinowałam i starałam się dużo mówić i głośno myśleć. Pochwalili mnie ze rozumuję logicznie i wyciągam dobre wnioski i że o to chodzi;))) Szok

Uff -już po wszystkim .Jestem szczęśliwa ,że mam to za sobą. Czuję się dowartościowana ,bo po pierwszym dniu kursu wróciłam do domu z płaczem. Byłam załamana ogromem materiału i ilością pytań. Poza tym to była kompletnie nie moja „bajka”. Kosztowało mnie to sporo stresu, nauki i pieniędzy ,ale mam nadzieję ,że wkrótce się zwróci :))))))

 

Tak, jak mówiłam zapisałam pytanie ,jakie zadawała komisja .

1.Czy umowa podjęta przez zarząd bez zgody rady nadzorczej jest ważna .( chodziło o to że ważna gdy narusza postanowienia statutu a nieważna ,gdy łamie prawo-ustawę)

2.Prokura- i co to jest substytucja.

3.Uprawnienia Rady nadzorczej

….. (spis pytań dostępny dla naszych klientów)

23. ROA i ROE

 

To jest tyle, co udało mi się spisać.

Mam nadzieję, że moja relacja przyda się innym. Trzymam kciuki ! To jest egzamin do zdania .Trzeba tylko „trochę” posiedzieć wcześniej na materiałami.

Jeszcze raz dziękuje za wskazówki i obszerne odpowiedzi na moje pytania.

Anna W.

 

Wszystkie relacje są prawdziwe. Oryginalne maile od tych osób do wglądu w siedzibie naszej firmy. Nie każdy życzył sobie ujawniania swojego nazwiska i dlatego zdecydowaliśmy o podawaniu tylko imion.

Aktualności
29.03.21Egzamin 27.03.2021
Do sobotniego (27.03.2021) egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 13 osób.
Test zaliczyło 6 osób i 5 z tych osób zdały ustny.
Wśród tych 5 osób, były co najmniej 3 osoby, które przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego.
Gratulujemy!


zobacz więcej
18.03.21Informacja z egzaminu 13 marca 2021 roku
13 marca odbył się egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 7 osób. 5 z tych osób zdało test, a 3 osoby ustny. Wśród osób, które zdały całość była co najmniej jedna osoba, która korzystała z naszego pakietu szkoleniowego. Jesteś naszym klientem i chcesz wiedzieć jakie były za pytania na ustnym? Napisz maila na marcin@reszka.edu.pl. Przy okazju wyślemy także aktualizację.
zobacz więcej
18.02.21Egzaminy ruszają!
Po 4 miesięcznej przerwie Ministerstwo Aktywów Państwowych rusza z egzaminami dla kandydatów na członków rad nadzorczych: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/termin-i-miejsce-przeprowadzenia-egzaminu
zobacz więcej