SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
07.12.14

od 119 do 127 punktów na egzaminie 6 grudnia !


Odezwały się do nas trzy osoby, które 6 grudnia 2014 zdawały egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych po przygotowaniu się z naszego pakietu szkoleniowego. Na teście uzyskały od 119 do 127 punktów. Cześć ustną zdały bez problemu. Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje, które otrzymaliśmy od tych osób.

 

"Witam,
na dzisiejszym egzaminie do rad zdobyłam 127 pkt (jeden z lepszych)na ustnym jako 12 wchodząca miałam najlepszą ocenę (5-). Do  egzaminu dziś przystępowało 47 osób, do ustnego dotrwało 17. Pytania na pisemnym w 95% takie jak w Pańskich materiałach. Tych nowych niestety jakoś super nie pamiętam ale na pewno było:
-całe nowe dotyczące NPV bardziej kontekście zalet i wad.
-sekurytyzacja
- czy zbycie udziałów przez jednostkę samorządu terytorialnego nabytych w komercjalizacji jest możliwe i na jakich zasadach
- do pytania o emitentów obligacji dodana odpowiedz (nie wiem cy poprawna ) gminy powiaty ich związki i miasto stołeczne Warszawa.
Jeśli chodzi o ustny to trudno znaleźć zasadę. Ja wchodziłam 12 przede mną 5 osób nie zdało. Cześć z osób które zaliczyły wychodziły dosłownie po kilku minutach. Pytania raczej tez bez większego zaskoczenia ( z puli Pańskich materiałów). Bardzo mało było pytań z rachunkowości, z tego co pamiętam tylko o sprawozdanie. Z trudniejszych (przynajmniej dla mnie) etapy wejścia na giełdę i rynek kapitałowy, podobno dość szczegółowo pytali.
Moje pytania to:
- zwyczajne a nadzwyczajne zgromadzenie wspólników
- metody analizy opłacalności inwestycji
- prywatyzacja bezpośrednia.
Komisja moim zdaniem bardzo przychylna. Miła i niestresująca mimo, iż weszłam dopiero koło 18 (pisemny był na 10) nie ponaglali nie widać było znużenia. Cześć osób mówiła, że wyciągają odpowiedzi ale wtedy chyba oczekiwali trochę więcej szczegółów.
Ja na szczęście trafiłam na dość łatwe pytania bo nie ukrywam, że na ustny byłam przygotowana tak sobie. Nie mając nic do stracenia postawiłam na pewność siebie, dobre nastawienie i sposób: mów cokolwiek byleby mówić :) zadziałało. w trakcie odpowiedzi na wszystkie pytania komisja przerywała dziękując za odpowiedz stawiając 2x 5 i raz 4+. Stresu była co niemiara, ale jak się okazało nie taki diabeł straszny...
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Marlena"

 

„Witam Panie Marcinie, 6 grudnia 2014 przystąpiłem do egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych SSP, Do pisemnego przystąpiło 47 osób z czego 17 uzyskało ponad 100 punktów. Ja również byłem wśród tych szczęśliwców (119 punktów).

W przerwie i oczekiwaniu na wyniki egzaminu pisemnego rozmawiałem z kilkoma osobami które uczestniczyły w 2 miesięcznym kursie, ale chyba większości z nich nie widziałem na egzaminie ustnym. Widziałem również kilka osób które czytały materiały od Pana w oczekiwaniu na egzamin ustny po ogłoszeniu wyników pisemnych.

Około 3-5 pytań było innych niż w Pana materiałach. Z tego co pamiętam pytanie było odnośnie dźwigni operacyjnej, inne "jakie informacje powinien otrzymać członek rady nadzorczej delegowany do zarządzania działem produkcji

- rynek zbytu i konkurencji

- logistyka zakładu

- informacje o zasobach produkcji

- i coś tam związane z produkcją

Na egzaminie ustnym pytania były różne. Wydaje mi się że Komisja (uważam że bardzo przychylna i pozytywnie nastawiona ) zadając pytania brała pod uwagę kwestionariusz wysyłany przed egzaminem. Byłem około 3-5 minut, wchodziłem jako 11 i przede mną chyba 4 albo 5 osób nie zaliczyło ustnego, potem nie wiem, gdyż pędziłem na pociąg. Do domu wróciłem po 24 ale najważniejszy jest zdany egzamin i satysfakcja pozytywnego wyniku po naprawdę ciężkiej pracy.

Pozdrawiam i dziękuję za profesjonalnie przygotowany materiał do nauki.

KM”

 

„Egzamin 6 grudnia 2014 to był "pogrom". Odbywał się w Min. Infrastruktury w sali kinowej. Warunki dobre, duża sala, długie stoły osoby posadzone co drugie krzesło, dwie grupy. Na 47 osób pisemny zdało 17, a ustny 8. Najlepszy wynik był chyba 129. Pisemny zaczął się o 10, a ustny po 15. Średnio było ok 10 min na osobę. Wynik egzaminu ustnego był komunikowany od razu. Niektóre osoby wychodziły, a komisja obradowała co z tą osobą zrobić i zapraszała z powrotem na "dopytkę" albo zakomunikowanie o wyniku, chyba tylko 2 osobom na jakieś 5 udało się zaliczyć w tym trybie.

Komisja składała się z dwóch pań (jedna siedziała przy stole egzaminacyjnym druga pełniła rolę sekretarza i osoby zapraszającej) i trzech panów. Bardzo rzeczowa, moim zdaniem surowa, ale też obiektywna. Dla mnie przychylna. Oczekiwali bardzo szczegółowych konkretnych odpowiedzi z właściwą terminologią. Pojawiły się nowe pytania. Poniżej pytania i informacje jakie komisja liczyła uzyskać. (tak jak zapamiętałem)

-Struktura rynku kapitałowego? KNF, Giełda, Biura maklerskie, KDPW, ...

-Wprowadzanie przedsiębiorstwa na giełdę? krok po kroku

-Wymienić metody zbywania akcji należących do S.P. i omówić jedną najlepiej z jakimś przykładem z życia? np. oferta publiczna jakiegoś przedsiębiorstwa które niedawno prywatyzowano.

-Sposób na zablokowanie uchwały WZ przez akcjonariusza mniejszościowego? zgłoszenie sprzeciwu, i pewnie coś jeszcze.

-Sposób obradowania RN? Posiedzenie, jak wygląda uchwała

-Dywidenda?

Na pisemnym egzaminie pytania jak z Pana materiałów, część w innej kolejności no i trochę nowych. Było pytanie o sekurytyzację. Parę osób po kursach mówiło, że pierwszy raz słyszy to stwierdzenie. W Pana zestawie jest!

Jedno z nowych to:

Sprzedaż akcji przez jednostkę samorządu terytorialnego otrzymanych bezpłatnie od S.P.

1.Nie można jeżeli bezpłatnie na rzecz osób fizycznych ... ;2. Wymaga zgody Min. S.P.; 3.Trzeba przekazać część przychodów ...; 4. ...

Mnie się udało. Wynik z pisemnego z tych lepszych chociaż spodziewałem się lepszego wyniku. Test zrobiłem w ok 1,5h potem 4 pytania szukałem w ustawach. Oddałem 40 min przed czasem. W domu na próbnych testach miałem w zależności od testu 3 - 10 błędów w czasie 1godz 15min (zrobiłem 5 testów). Polecam materiały i program FullRecall.

Należy pamiętać, że pytania do pisemnego trzeba zrozumieć, czasami zajrzeć do ustaw albo pogrzebać na www.

pozdrawiam, dziękuję i naprawdę jeszcze raz szczerze polecam materiały od Pana Marcina

pzdr „

 

Aktualności
29.03.21Egzamin 27.03.2021
Do sobotniego (27.03.2021) egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 13 osób.
Test zaliczyło 6 osób i 5 z tych osób zdały ustny.
Wśród tych 5 osób, były co najmniej 3 osoby, które przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego.
Gratulujemy!


zobacz więcej
18.03.21Informacja z egzaminu 13 marca 2021 roku
13 marca odbył się egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 7 osób. 5 z tych osób zdało test, a 3 osoby ustny. Wśród osób, które zdały całość była co najmniej jedna osoba, która korzystała z naszego pakietu szkoleniowego. Jesteś naszym klientem i chcesz wiedzieć jakie były za pytania na ustnym? Napisz maila na marcin@reszka.edu.pl. Przy okazju wyślemy także aktualizację.
zobacz więcej
18.02.21Egzaminy ruszają!
Po 4 miesięcznej przerwie Ministerstwo Aktywów Państwowych rusza z egzaminami dla kandydatów na członków rad nadzorczych: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/termin-i-miejsce-przeprowadzenia-egzaminu
zobacz więcej