26.10.14

Egzamin – 25 października 2014

25 października odbyły się egzamin do rad nadzorczych. Zdawały cztery osoby, które przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego. Wszystkie te osoby zdały z bardzo dobrym wynikiem - od 118 do 126 punktów. Gratulujemy!  Kliknij „zobacz więcej” i przeczytaj dwie relacje.

"Witam Serdecznie Panie Marcinie

Na początku chciałam Panu bardzo ale to bardzo podziękować za wspaniałe materiały i pomoc:) Zdałam pisemny na 118 punktów, a pytania na ustny to :

1.Kto ustala wynagrodzenie Prezesa i zarządu w jednoosobowych spółkach Skarbu Państwa, i jaka jest wysokość wynagrodzenia prezesa, i w jakiej formie jest ustalana?

2.Co zawiera dokument akcji?

3.Opowiedzieć coś o rachunku zysku i strat

4.Jakimi metodami sporządza się rachunek zysku i strat?

Dzięki Pana materiałom zdałam egzamin:)  Satysfakcja nie do opisania. Byłam najmłodszą osobą, która zdawała egzamin (25 lat). Z pana materiałami zauważałam jeszcze trzy osoby i one zdały pisemny a jak i ustny poszedł to nie wiem bo ja wchodziłam jako 7, a oni byli za mną. Zdawało nas 49 osób, pisemny przeszło tylko 19. Te osoby które nie zdały to osoby po drogich kursach. Pytania, które zadawała komisja co do joty wszystko było zgodne to co jest w Pana materiałach. Ja zaczynałam od totalnego zero, nie znałam odpowiedzi na najprostsze pytania i uczyłam się tylko z Pana materiałów. I z czystym sumieniem oraz z ręką na sercu polecam Pana materiały, dają gwarancję zdania egzaminu, ale oczywiście trzeba naprawdę przy tym siąść i solidnie się nauczyć. Ja uczyłam się 4 miesiące, i zaznaczam że pracuje, więc miałam ograniczony czas na naukę. Komisja bardzo miła i pozytywnie nastawiona, zadawała pytania pomocnicze, starała się wyciągać. Na ustnym trzymali mnie 4 minuty, odpowiadałam krótko i na temat, na początku podając najważniejsze informacje i to im wystarczyło. Atmosfera na egzaminie i osoby na egzaminie bardzo miła i fajna, i szczerze mówiąc nie czuło się stresu bo praktycznie nikt nie rozmawiał na temat egzaminu tylko były śmiechy i żarty co rozluźniło i pozwoliło trochę zapomnieć o stresie. Ja na ustny weszłam z uśmiechem , pewna siebie i szczerze mówiąc jakoś się nie stresowałam. Miałam 3 panie i 1 pana. Pytania jakie zapamiętałam od innych zdających z ustnego :

1.BILANS

2.OGRANICZONE PRAWO RZECZOWE

3. AKT KOMERCIALIZACJI

4. CO ZAWIERA STATUT

5. Z RACHUNKOWOŚCI COŚ O ZŁOTYM ŚRODKU.

A jeszcze odnośnie testów to pytania były takie same jak w Pana testach, kolejność odpowiedzi zmieniona tylko w kilku pytaniach. W ciągu godziny rozwiązałam 125 pytań, których odpowiedzi znałam, było o 5 nowych pytań, a reszta miała zmienioną odpowiedź. Na stolikach leżał segregator z ustawami, z których skorzystałam i polecam również innym korzystać jeżeli nie znają odpowiedzi lub się wahają, mi pomogły w siedmiu pytaniach. Reasumując będę bardzo miło wspominała egzamin. I jeszcze raz dziękuje bardzo za materiały i pomoc, naprawdę zrobił Pan kawał dobrej roboty opracowując materiały.

Dziękuję i Pozdrawiam

Milena G."

"Dzień dobry,

krótka relacja z egzaminu w dniu 25 października 2014.

Do egzaminu pisemnego podeszło czterdzieści parę osób z czego 19 z sukcesem.

Pojawiło się parę nowych pytań, ale przyswojenie tych przygotowanych przez Pana pytań testowych i materiałów na egzamin ustny, wystarczyło do bezproblemowego (przynajmniej tak mi się wydawało) rozwiązania, oprócz jednego , które dotyczyło wskaźnika EBIT . Niestety ja o nim nie słyszałam, więc nie rozumiałam o co w pytaniu chodzi i dlatego też niestety go nie zapamiętałam.

W kilkunastu pytaniach testowych była zmieniona kolejności odpowiedzi, czasem zmieniony jakiś podpunkt, ale nie sprawia to większego problemu jak już człowiek opanuje temat, a zwłaszcza przynajmniej parę razy przerobi te zestawy w wersji papierowej. Super, że Pan o tym pomyślał, bo w komputerze inaczej a na papierze inaczej.

Komisja na ustnym bardzo przychylna , w razie problemów naprowadzali, więc raczej wszyscy zdali (nie czekałam do samego końca, ale widziałam jak mnie ciągnęli jak nie mogłam sobie czegoś przypomnieć:)  Pytania krótkie i raczej nic ponad to o czym we wcześniejszych relacjach.

Nowe chyba jedno :kiedy sporządza się sprawozdanie finansowe (i  czy w spółce publicznej częściej).

Moje pytania na ustnym:

1) tryb podejmowania uchwał przez radę nadzorczą (chcieli ze mnie wyciągnąć, że potrzebna zgoda wszystkich członków na głosowanie pisemne, ale w końcu nie ja to powiedziałam),

2) wskaźnik rentowności,

3) kto ustala wynagrodzenie zarządu w JSSP.

Z Pana materiałów korzystało parę osób i z tych co się ujawnili wszyscy zdali, a ja w opinii Pani Przewodniczącej poradziłam sobie najlepiej - 126 punktów i to ...... dzięki Panu.

Zakup Pana materiałów to był strzał w dziesiątkę, solidna robota warta ceny-wystawiam najwyższą notę !!!!! Podał Pan wszystko na tacy - pozostawało się tylko nauczyć :)))"

29.05.17Egzaminy 20 maja i 27 maja 2017
Otrzymaliśmy od 4 naszych klientów informacje o zdanym egzaminie 20 maja (od 106 do 125 punktów) oraz od 2 osób, które zdały 27 maja. Gratulujemy! Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje z egzaminów.
24.04.17Sukcesy na egzaminie w dniu 22 kwietnia 2017 roku
22 kwietnia 2017 do egzaminu podeszło 25 osób. Zdało 11. Gratulujemy! Otrzymaliśmy informację od 4 osób, które zdały po nauce z naszego pakietu szkoleniowego. Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje od tych osób.
03.04.17Infoemacje z egzaminu 1 kwietnia 2017
Poprawa zdawalności na egzaminie do rad nadzorczych. 1 kwietnia 2017 do egzaminu podeszło 9 osób. Egzamin zdało 6 osób w tym dwie które przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego. Gratulujemy!