SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
17.06.14

Egzamin - 14 czerwca 2014


Otrzymaliśmy już relacje z sobotniego egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Zdawały 4 osoby, które przygotowywały się z naszego pakietu. Wszystkie zdały,uzyskując na teście od 113 do 128 punktów. Gratulujemy !!! Relacje - "zobacz więcej".
"Witam Panie Marcinie,
W oczekiwaniu na lot powrotny do domu przesyłam relację z egzaminu.
Nie wiem, jak to się stało ale zdałam :) Testu się nie obawiałam (chyba byłam najbardziej wyluzowaną osoba na sali) - wynik jeden z najlepszych - 125pkt. Test wydawał się łatwy. Co do pytań to było kilka-kilkanaście ze zmienioną kolejnością, kilka miało zmienione odpowiedzi. Co do nowych pytań to teraz nie pamiętam, czy takie się pojawiły.
Z 37 osób, które podeszły do pisemnego, 18 przeszło do drugiego etapu. Pytania na ustnym banalne - wystarczyła elementarna wiedza z KSH. Do momentu mojego wejścia na ustny (a wchodziłam jako 10) nie pojawiło się żadne pytanie z rachunkowości (HURA!). Przede mną wszyscy zdali. Pytania z KSH: min. wartość udziału w sp. z o.o., min. wartość akcji, jaką większością zapadają uchwały RN, co zawiera uchwała RN, w jakim terminie powinno odbyć odbyć się zwyczajne WZ, jaką formę ma udział w sp. z o.o.. Poza pytaniami z KSH pojawiło się 2 razy jedno pytanie z prawa upadłościowego (upadłość likwidacyjna a upadłość z możliwością zawarcia układu). Generalnie absolutny fart co do komisji, która dzisiaj nas egzaminowała - mało, że pytania śmiesznie proste, to jeszcze "wyciągali za uszy", naprowadzali, zadawali pytania pomocnicze.
Reasumując- w miarę opanowana wiedza i trochę szczęścia gwarantuje sukces :)
Co do Pana materiałów, to z czystym sumieniem polecałam je osobom, które nie zdały części pisemnej. Osoby, które też korzystały z Pana opracowań (a na ustnym widziałam 5-6 osób) również były bardzo zadowolone. Dziękuję za konsultacje mailowe i tak profesjonalne podejście do produktu, który Pan oferuje.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta"
 
"Witam Panie Marcinie!
Pomimo wielkiego stresu udało się mi się zdać egzamin. Test pisemny na 113 punktów. Test nie był trudny, były pytania z pozmienianą kolejnością odpowiedzi, może z trzy pytania nowe, których nie ma w bazie, pamiętam tylko jedno, które dotyczyło z ust. o komercjalizacji i prywatyzacji. Oddania przedsiębiorstwa do odpłatnego korzystania w drodze umowy zawartej między Skarbem Państwa a przejmującym strony umowy mogą postanowić że: Odpowiedzi zawierają się w art. 52 ust. 2 pkt.1-3.
Do egzaminu przystępowało około 40 osób, do części ustnej przystąpiło około 20.
Komisja egzaminacyjna bardzo przychylna, bardzo pomagała, nie wiem jakie były pytania ponieważ wchodziłam jako pierwsza moje pytania to: kto uchwala regulamin RN i co zawiera, różnica pomiędzy zwyczajnym a nadzwyczajnym walnym zgromadzeniem, minimalna wartość nominalna udziału.
Bardzo dziękuję za bardzo pomocne materiały dzięki którym udało mi się zdać.
Dziękuję i pozdrawiam, Basia:)"
 

„Panie Marcinie

Też miałem przyjemność podchodzić w dniu 14 czerwca.

Pisemny - 128 pkt - 3ci wynik tego dnia jak mi się wydaje. Wyszedłem pół godz. przed czasem.

(kto jest pierwszy na obiedzie ma większy wybór - potem kończą się niektóre dania :) )

Oczywiście można powiedzieć, że pisemny jest łatwy - dla kogoś, kto się rzetelnie przygotował.

Największym problemem generalnie jest stres szczególnie w oczekiwaniu na część ustną.

Byłem przedostatni więc swoje odczekałem.

Ustnego nie zdały 2 osoby, ale generalnie głównie z powodu "zacięcia się" przez stres.

Absolutnie komisja nie miała zamiaru nikogo pogrążać. Oni mają świadomość, że do testu trzeba się nauczyć, przypadków nie ma, ściągać się praktycznie nie da, więc w ogromnej większości rozmawiają z ludźmi, którzy wiedzę mają.

Moje pyt na ustny - sposoby głosowania na zwyczajnym - kiedy tajne kiedy jawne i jakie uwarunkowania

- kto i kiedy składa oświadczenia majątkowe

- sposoby zwiększenia kapitału w SA - zrobić krótkie case study

Serdecznie pozdrawiam

Tomasz

P.S. za reklamę Pana usług w przerwach i w kuluarach nie policzę sobie nic :)"

 

„Panie Marcinie, 116 pkt i celująco na ustnym. Dziękuję bardzo, Pańskie materiały na pewno bardzo mi pomogły. Pytania na teście były niemal w całości zbieżne z pytaniami z Pańskich testów. Na ustnym miałem pytania o tryb podejmowania uchwał przez radę nadzorczą, prokurę i podmioty uprawnione do zwołania zwyczajnego walnego zgromadzenia.

Jeszcze raz dziękuję, będę polecał Pana ofertę,

Pozdrawiam,

Mj”

Aktualności
29.03.21Egzamin 27.03.2021
Do sobotniego (27.03.2021) egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 13 osób.
Test zaliczyło 6 osób i 5 z tych osób zdały ustny.
Wśród tych 5 osób, były co najmniej 3 osoby, które przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego.
Gratulujemy!


zobacz więcej
18.03.21Informacja z egzaminu 13 marca 2021 roku
13 marca odbył się egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 7 osób. 5 z tych osób zdało test, a 3 osoby ustny. Wśród osób, które zdały całość była co najmniej jedna osoba, która korzystała z naszego pakietu szkoleniowego. Jesteś naszym klientem i chcesz wiedzieć jakie były za pytania na ustnym? Napisz maila na marcin@reszka.edu.pl. Przy okazju wyślemy także aktualizację.
zobacz więcej
18.02.21Egzaminy ruszają!
Po 4 miesięcznej przerwie Ministerstwo Aktywów Państwowych rusza z egzaminami dla kandydatów na członków rad nadzorczych: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/termin-i-miejsce-przeprowadzenia-egzaminu
zobacz więcej