SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
23.02.20

Relacje z egzaminu - 22 luty 2020


Otrzymaliśmy informacje od naszych klientów z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorcych, który odbył się 22 lutego 2020 roku. Kliknij "Zobacz więcej".
Egzamin 22 luty
 
"Dzień dobry,
szczęśliwy i dumny z sukcesu melduję, że zdałem egzamin dla kandydatów na członków organów nadzorczych. Moje przygotowania trwały z przerwami ok. roku. Pierwsze podejście po kursie i indywidualnym przygotowaniu dały efekt niestety tylko na poziomie 72 pkt. Następnie nabyłem Pana materiały i rozpocząłem dalsze przygotowania, podchodząc do egzaminu - zabrakło niewiele, bo 8 pkt.! Postanowiłem zintensyfikować pracę i zapisałem się na kolejny egzamin. Egzamin 22 lutego wydawał mi się przystępny i po wyjściu myślałem, że wynik będzie w granicach 110-115. Pytania w większości pokrywały się z Pana bazą, było trochę nowych, ale głównie z ustaw, które można było odnaleźć, tutaj mała wskazówka: należy dobrze zapoznać się z ustawami, aby wiedzieć, gdzie co znaleźć. Po obiedzie i optymistycznym podejściu do testu niestety okazało się, że zdobyłem nie oczekiwane 115, a 102 pkt. Miła Pani z KPRM powiedziała jednak, że najważniejszy jest efekt i możliwość podejścia do części ustnej. Część pisemną zdało 7 osób, wspieraliśmy się przed egzaminem ustnym. Wchodziłem 3, pytania bardzo konkretne, jednak bardzo istotne jest opanowanie ustaw, szczególnie Ustawy o zarządzaniu mieniem i Ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń. Ja z trzech pytań miałem 2 właśnie z ustaw. Pytania następujące: Fundusz inwestycji kapitałowych: kto jest dysponentem, na co przekazywane są środku funduszu. Drugie pytanie dotyczyło prokury w spółce akcyjnej, bardzo krótkie pytanie o to, kto powołuje i odwołuje prokurenta. Trzecie pytanie o zakres funkcjonowania spółek realizujących misję publiczną. Po naradzie komisji zostałem poproszony o ponowne wejście i Pani Przewodnicząca pogratulowała mi zdania egzaminu. Panie Marcinie, bardzo dziękuję za materiały i receptę na sposób przygotowań. Bardzo mi pomogły zdać egzamin. Muszę dodać jednak, że zdany egzamin zawdzięczam również mojemu imiennikowi ze Śląska, którego poznałem na egzaminie w poprzednim terminie i w ostatnim tygodniu codziennie po 2 godziny odpytywał mnie przez telefon udzielając porad i wskazówek. To bardzo doby sposób na systematyzowanie materiału. Grzegorz, dziękuję!!
Pozdrawiam serdecznie
Grześ z Pomorza"

"Dzień dobry,
Wczoraj zdawalam egzamin. Było 30 osób, pisemny zdało 7 w tym ja (110 pkt, chyba drugi najwyższy wynik, na pewno ktoś miał 118). Wszyscy zdali ustny.
Na ustnym miałam pytanie o elementy uchwały RN, złotą zasadę bilansową i finansową oraz o kto kto wydaje zgodę na zbycie akcji w SSP.

Uczyłam się tylko z Pana materiałów, ale wcześniej byłam też na kursie. Uczyłam się od pn do pt po kilka godzin dziennie, bo akurat byłam chora i więcej czasu nie dałam rady. Przeczytałam raz podstawowe materiały i te dot. wyceny przedsiębiorstw.
Potem tylko testy robiłam w full recall i raz test próbny na papierze.
Nie sądziłam, że zdam nawet pisemny etap, bo nie czułam się przygotowana w tak krótkim czasie i byłam zmęczona chorobą. A jednak :)

Dużo pytań na teście było z biegłych rewidentow, od konfliktu interesów, po wysokość odszkodowań (nie znalazłam tego akurat w ustawie).
Dużo pytań finansowych, które raczej strzelałam. Trzy pytania z prostymi wyliczeniami.

Ogólnie rzecz biorąc dużo pytań z Pańskiej bazy, może nawet większość, choć akurat nie przerobiłam tych z rachunkowości i wyceny, więc nie jestem w stanie w pełni ocenić.

Pozdrawiam,

J."
Aktualności
29.06.20Egzaminy ruszają!!!
Po przerwie związanej ze stanem epidemii ruszają egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Obecnie organizatorem jest Ministerstwo Aktywów Państwowych.
zobacz więcej
21.05.20Bezpłatny Ebook - Egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych.
Dowiesz się dla kogo jest przydatny kurs i zdanie egzaminu, jaki jest zakres materiału, przeczytasz wypowiedzi osób, które zdawały ten egzamin.
W eboku znajdziesz kilkanaście opracowanych pytań testowych i ustnych, które występują na egzaminie oraz praktyczne wskazówki pomocne podczas przygotowania do egzaminu.
Pobierz ebook
zobacz więcej
23.02.20Relacje z egzaminu - 22 luty 2020
Otrzymaliśmy informacje od naszych klientów z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorcych, który odbył się 22 lutego 2020 roku. Kliknij "Zobacz więcej".
zobacz więcej