23.02.20

Relacje z egzaminu - 22 luty 2020

Otrzymaliśmy informacje od naszych klientów z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorcych, który odbył się 22 lutego 2020 roku. Kliknij "Zobacz więcej".
Egzamin 22 luty

"Dzień dobry,
szczęśliwy i dumny z sukcesu melduję, że zdałem egzamin dla kandydatów na członków organów nadzorczych. Moje przygotowania trwały z przerwami ok. roku. Pierwsze podejście po kursie i indywidualnym przygotowaniu dały efekt niestety tylko na poziomie 72 pkt. Następnie nabyłem Pana materiały i rozpocząłem dalsze przygotowania, podchodząc do egzaminu - zabrakło niewiele, bo 8 pkt.! Postanowiłem zintensyfikować pracę i zapisałem się na kolejny egzamin. Egzamin 22 lutego wydawał mi się przystępny i po wyjściu myślałem, że wynik będzie w granicach 110-115. Pytania w większości pokrywały się z Pana bazą, było trochę nowych, ale głównie z ustaw, które można było odnaleźć, tutaj mała wskazówka: należy dobrze zapoznać się z ustawami, aby wiedzieć, gdzie co znaleźć. Po obiedzie i optymistycznym podejściu do testu niestety okazało się, że zdobyłem nie oczekiwane 115, a 102 pkt. Miła Pani z KPRM powiedziała jednak, że najważniejszy jest efekt i możliwość podejścia do części ustnej. Część pisemną zdało 7 osób, wspieraliśmy się przed egzaminem ustnym. Wchodziłem 3, pytania bardzo konkretne, jednak bardzo istotne jest opanowanie ustaw, szczególnie Ustawy o zarządzaniu mieniem i Ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń. Ja z trzech pytań miałem 2 właśnie z ustaw. Pytania następujące: Fundusz inwestycji kapitałowych: kto jest dysponentem, na co przekazywane są środku funduszu. Drugie pytanie dotyczyło prokury w spółce akcyjnej, bardzo krótkie pytanie o to, kto powołuje i odwołuje prokurenta. Trzecie pytanie o zakres funkcjonowania spółek realizujących misję publiczną. Po naradzie komisji zostałem poproszony o ponowne wejście i Pani Przewodnicząca pogratulowała mi zdania egzaminu. Panie Marcinie, bardzo dziękuję za materiały i receptę na sposób przygotowań. Bardzo mi pomogły zdać egzamin. Muszę dodać jednak, że zdany egzamin zawdzięczam również mojemu imiennikowi ze Śląska, którego poznałem na egzaminie w poprzednim terminie i w ostatnim tygodniu codziennie po 2 godziny odpytywał mnie przez telefon udzielając porad i wskazówek. To bardzo doby sposób na systematyzowanie materiału. Grzegorz, dziękuję!!
Pozdrawiam serdecznie
Grześ z Pomorza"

"Dzień dobry,
Wczoraj zdawalam egzamin. Było 30 osób, pisemny zdało 7 w tym ja (110 pkt, chyba drugi najwyższy wynik, na pewno ktoś miał 118). Wszyscy zdali ustny.
Na ustnym miałam pytanie o elementy uchwały RN, złotą zasadę bilansową i finansową oraz o kto kto wydaje zgodę na zbycie akcji w SSP.

Uczyłam się tylko z Pana materiałów, ale wcześniej byłam też na kursie. Uczyłam się od pn do pt po kilka godzin dziennie, bo akurat byłam chora i więcej czasu nie dałam rady. Przeczytałam raz podstawowe materiały i te dot. wyceny przedsiębiorstw.
Potem tylko testy robiłam w full recall i raz test próbny na papierze.
Nie sądziłam, że zdam nawet pisemny etap, bo nie czułam się przygotowana w tak krótkim czasie i byłam zmęczona chorobą. A jednak :)

Dużo pytań na teście było z biegłych rewidentow, od konfliktu interesów, po wysokość odszkodowań (nie znalazłam tego akurat w ustawie).
Dużo pytań finansowych, które raczej strzelałam. Trzy pytania z prostymi wyliczeniami.

Ogólnie rzecz biorąc dużo pytań z Pańskiej bazy, może nawet większość, choć akurat nie przerobiłam tych z rachunkowości i wyceny, więc nie jestem w stanie w pełni ocenić.

Pozdrawiam,

J."
13.09.20Relacja z egzaminu 12.09.2020
Dobre wieści z ostatniego egzaminu dla kandydatów na członków rady nadzorczej. Podeszło do egzaminu 13 osób. Całość zdały 4 osób. 3 osoby z tej 4 to nasi kursanci. Wielkie wyrazy uznania dla Pani, która uzyskała aż 135 punktów na teście! Poniżej jedna z relacji którą otrzymaliśmy. Wszystkie relacje dostępne dla naszych klientów, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy zakupili nasz pakiet szkoleniowy.
01.09.20Relacja z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych 28.08.2020

Do egzaminu podeszło 7 osób. 3 osoby zdały  zarówno część testową, jak i ustną. Wśród osób, które złożyły egzamin był co najmniej jeden z naszych klientów. Obszerna relacja dostępna jest dla osób, które zakupiły nasz pakiet szkoleniowy w ostatnich 6 miesiącach.

10.08.20Egzamin 8.08.2020
Dostaliśmy dwie relacje z egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych, który odbył się 8.08.2020. Do egzaminu przystąpiło 15 osób. Część testową zdało 6 osób, a ustny 4 osoby.  Osoby, które do nas napisały i przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego - uzyskały 122 i 108 punktów. Pełne relacje dostępne dla tych, którzy w ciągu 6 ostatnich miesięcy skorzystali z naszego kursu.