24.09.19

Informacje z egzaminu - 14 wrzesień 2019

Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje jaką otrzymaliśmy od osoby, która przygotowywała się na egzamin do rad nadzorczych z naszego pakietu szkoleniowego.

"Dzień dobry Panie Marcinie,

trochę mi to zajęło ale w końcu mogę napisać kilka słów na temat egzaminu. Egzamin odbył się w dniu 14 września 2019 r. (w sobotę). Na liście było 26 osób (dwie osoby nie dotarły). Test pisemny zdały trzy osoby, w tym ja. Natomiast część ustną pozytywnie zakończyły dwie osoby. Najwyższy wynik dnia 118 punktów. Podkreślić należy pozytywne przyjazne nastawienie Pań z kancelarii, których rolą były sprawy organizacyjne. Pomagały też rozładować napięcie, które towarzyszy egzaminowi. Test w dużej mierze obejmował pytania pojawiające się w Pana materiałach (zwłaszcza w części pt. nowe 2019"). Trzeba bacznie zwrócić uwagę na odpowiedzi, bo w niektórych pytaniach dokonano kosmetycznych zmian poprzez dodatnie słów w odpowiedzi (np. "wyłącznie"). Najważniejsze oczywiście KSH, ale też jest trochę pytań dotyczących zasad zarządzania mieniem państwowym. Dziękuję przede wszystkim za dwie rzeczy: pomysł na egzamin i program do nauki. Jeśli chodzi o pomysł na egzamin to przede wszystkim pierwsze podejście koniecznie musi być na szybko, żeby zaznaczyć to co jest oczywiste albo co jesteśmy przekonani. Jednocześnie na materiale z pytaniami zaznaczamy sobie dodatkowe notatki - typu KSH, może jeszcze CD, na pewno nie A itp. Osobiście bardzo pomogło mi zakreślanie krzyżykiem przy nr pytania które już zrobione, a w kółko do sprawdzenia (czytelniej się przegląda). Ważna też jest dobra praca z ustawami (nie poświęcać więcej niż 2 minuty na znalezienie odpowiedzi). Jak nie znajdujesz to strzelaj. W ten sposób udało mi się sprawdzić ok. 50 pytań. Warto jednak znać układ ustaw. Jeśli chodzi o część ustną to główne pytania dotyczyły KSH (kompetencje rady nadzorczej, zwyczajne zgromadzenie, podwyższenie kz, obniżenie kz) porównania prokury z pełnomocnictwem, opisania elementów sprawozdania finansowego. Nic szczególnie zaskakującego. Komisja przyjazna, dopytywała o szczegóły. Najważniejsze to mówić, choć nie zupełnie bez sensu, tylko cały czas wokół tematu.

To było pierwsze moje podejście do egzaminu. Nauka zajęła mi 6 tygodni - po 2 - 3 godziny dziennie. Dobrą robotę zrobił program full recall, który dzięki instalacji na telefonie pozwolił na robienie testów w każdej wolnej chwili. Jeśli chodzi o testy to ważne jest analizowanie tego co się źle zrobiło z ustawami. Osiągane przeze mnie wyniki próbne na poziomie 95 - 110 punktów (bez sprawdzania w ustawach) okazały się wystarczające.

Wniosek: nabycie sygnowanego przez Pana materiału było dobrą inwestycją. Wiem też, że dla człowieka zajętego zarówno zawodowo jak i rodzinnie samodzielne przebrnięcie przez ustawy oraz nauczenie się rozwiązywania testów byłoby bardzo trudne w rozsądnym czasie. Otrzymane materiały pozwalają na uporządkowanie pracy, opracowanie harmonogramu i systematyczność. Nie żałuję wydanych pieniędzy i cieszę się, że ten egzamin jest już za mną. Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam"