SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH
24.09.19

Informacje z egzaminu - 14 wrzesień 2019


Kliknij "zobacz więcej" i przeczytaj relacje jaką otrzymaliśmy od osoby, która przygotowywała się na egzamin do rad nadzorczych z naszego pakietu szkoleniowego.
 
 
"Dzień dobry Panie Marcinie,
 
trochę mi to zajęło ale w końcu mogę napisać kilka słów na temat egzaminu. Egzamin odbył się w dniu 14 września 2019 r. (w sobotę). Na liście było 26 osób (dwie osoby nie dotarły). Test pisemny zdały trzy osoby, w tym ja. Natomiast część ustną pozytywnie zakończyły dwie osoby. Najwyższy wynik dnia 118 punktów. Podkreślić należy pozytywne przyjazne nastawienie Pań z kancelarii, których rolą były sprawy organizacyjne. Pomagały też rozładować napięcie, które towarzyszy egzaminowi. Test w dużej mierze obejmował pytania pojawiające się w Pana materiałach (zwłaszcza w części pt. nowe 2019"). Trzeba bacznie zwrócić uwagę na odpowiedzi, bo w niektórych pytaniach dokonano kosmetycznych zmian poprzez dodatnie słów w odpowiedzi (np. "wyłącznie"). Najważniejsze oczywiście KSH, ale też jest trochę pytań dotyczących zasad zarządzania mieniem państwowym. Dziękuję przede wszystkim za dwie rzeczy: pomysł na egzamin i program do nauki. Jeśli chodzi o pomysł na egzamin to przede wszystkim pierwsze podejście koniecznie musi być na szybko, żeby zaznaczyć to co jest oczywiste albo co jesteśmy przekonani. Jednocześnie na materiale z pytaniami zaznaczamy sobie dodatkowe notatki - typu KSH, może jeszcze CD, na pewno nie A itp. Osobiście bardzo pomogło mi zakreślanie krzyżykiem przy nr pytania które już zrobione, a w kółko do sprawdzenia (czytelniej się przegląda). Ważna też jest dobra praca z ustawami (nie poświęcać więcej niż 2 minuty na znalezienie odpowiedzi). Jak nie znajdujesz to strzelaj. W ten sposób udało mi się sprawdzić ok. 50 pytań. Warto jednak znać układ ustaw. Jeśli chodzi o część ustną to główne pytania dotyczyły KSH (kompetencje rady nadzorczej, zwyczajne zgromadzenie, podwyższenie kz, obniżenie kz) porównania prokury z pełnomocnictwem, opisania elementów sprawozdania finansowego. Nic szczególnie zaskakującego. Komisja przyjazna, dopytywała o szczegóły. Najważniejsze to mówić, choć nie zupełnie bez sensu, tylko cały czas wokół tematu.
 
To było pierwsze moje podejście do egzaminu. Nauka zajęła mi 6 tygodni - po 2 - 3 godziny dziennie. Dobrą robotę zrobił program full recall, który dzięki instalacji na telefonie pozwolił na robienie testów w każdej wolnej chwili. Jeśli chodzi o testy to ważne jest analizowanie tego co się źle zrobiło z ustawami. Osiągane przeze mnie wyniki próbne na poziomie 95 - 110 punktów (bez sprawdzania w ustawach) okazały się wystarczające.
 
Wniosek: nabycie sygnowanego przez Pana materiału było dobrą inwestycją. Wiem też, że dla człowieka zajętego zarówno zawodowo jak i rodzinnie samodzielne przebrnięcie przez ustawy oraz nauczenie się rozwiązywania testów byłoby bardzo trudne w rozsądnym czasie. Otrzymane materiały pozwalają na uporządkowanie pracy, opracowanie harmonogramu i systematyczność. Nie żałuję wydanych pieniędzy i cieszę się, że ten egzamin jest już za mną. Jeszcze raz dziękuję.
 
Pozdrawiam"
 
Aktualności
29.03.21Egzamin 27.03.2021
Do sobotniego (27.03.2021) egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych podeszło 13 osób.
Test zaliczyło 6 osób i 5 z tych osób zdały ustny.
Wśród tych 5 osób, były co najmniej 3 osoby, które przygotowywały się z naszego pakietu szkoleniowego.
Gratulujemy!


zobacz więcej
18.03.21Informacja z egzaminu 13 marca 2021 roku
13 marca odbył się egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Do egzaminu podeszło 7 osób. 5 z tych osób zdało test, a 3 osoby ustny. Wśród osób, które zdały całość była co najmniej jedna osoba, która korzystała z naszego pakietu szkoleniowego. Jesteś naszym klientem i chcesz wiedzieć jakie były za pytania na ustnym? Napisz maila na marcin@reszka.edu.pl. Przy okazju wyślemy także aktualizację.
zobacz więcej
18.02.21Egzaminy ruszają!
Po 4 miesięcznej przerwie Ministerstwo Aktywów Państwowych rusza z egzaminami dla kandydatów na członków rad nadzorczych: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/termin-i-miejsce-przeprowadzenia-egzaminu
zobacz więcej